Zapraszamy do udziału w projekcie teatralnym

Muzeum Emigracji w Gdyni i Fundacja Strefa WolnoSłowa zapraszają do udziału w projekcie teatralnym, którego finałem będzie krótkie przedstawienie zaprezentowane 18 grudnia, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Migranta.

Zajęcia teatralne oraz przedstawienie są częścią projektu Gdynia Wielokulturowa – Tradycja gościnności, realizowanego w 2016 roku przez Muzeum Emigracji w Gdyni. W jego ramach obcokrajowcy żyjący w Gdyni mogli do tej pory doskonalić swoje umiejętności w zakresie języka polskiego, poznać Gdynię podczas spacerów z przewodnikiem i zwiedzić wystawę przy ul. Polskiej 1. Nadszedł czas na finałowe wydarzenie przygotowane na 18 grudnia, czyli Międzynarodowy Dzień Migranta.

Wydarzenie przygotują razem gdynianie od urodzenia i ci, którzy Gdynię wybrali na swój nowy dom i przyjechali do niej czasem z bardzo daleka. Grupą opiekuje się Strefa WolnoSłowa, znana z realizacji szeregu wartościowych międzynarodowych i międzypokoleniowych projektów angażujących migrantów. Członkowie fundacji działają zarówno w Polsce, jak i m.in. w Bolonii czy na włoskiej wyspie Lampedusie. Wśród stworzonych wspólnie przez członków różnych nacji spektakli znalazły się m.in. „Przecież nie mogę tu zostać”, „Słyszę, jak tłuką się kieliszki od szampana”, „Tu jest lepiej, przyjeżdżajcie!”.

Zachęcamy do dołączenia do międzynarodowej grupy i wspólnej pracy nad spektaklem w dniach 26.11.2016 (10.00 – 16.30) oraz 27.11.2016 (10.00 – 16.30). Podczas dwudniowych warsztatów organizatorzy i uczestnicy skupiać się będą na pracy ciałem, pozawerbalnych formach wyrażania emocji, improwizacjach ruchowych. Będzie to także okazja do kreatywnego spędzenia wolnego czasu, a także poznania różnorodnego oblicza Gdyni.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, nie jest wymagane doświadczenie aktorskie ani umiejętność posługiwania się językiem polskim. Wszystkim uczestnikom zapewniamy obiad i poczęstunek.

Obowiązują zapisy mailowe – a.kaim@muzeumemigracji.pl. Prosimy o zgłoszenia do 25.11.2016 do godz. 14.00.

W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, wiek, telefon kontaktowy oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych:

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji projektu „Gdynia Wielokulturowa – Tradycja Gościnności”, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.). Zostałem/am poinformowany/a o tym, iż: administratorem danych osobowych jest Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1, 81-339 Gdynia; moje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji projektu; posiadam prawo do wglądu w swoje dane osobowe, do ich zmiany, poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestanie ich przetwarzania; podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne do realizacji projektu.

Więcej informacji o projekcie:

http://www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/gdynia_wielokulturowa_tradycja_goscinnosci

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem projektu jest Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek.
Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, CoJestGrane24

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia