Trzecia edycja programu Muzeum: Udostępnij!


Muzeum. Udostępnij!3

Dzieci i młodzież z gdyńskich świetlic socjoterapeutycznych opanowała Muzeum Emigracji w Gdyni! Biorą udział w zajęciach i warsztatach, dzięki którym staną się przewodniczkami i przewodnikami po naszej wystawie stałej.

To już trzecia edycja programu „Muzeum. Udostępnij!3″ stworzonego przez Muzeum Emigracji w Gdyni i skierowanego do podopiecznych gdyńskich świetlic socjoterapeutycznych. Dzieci i młodzież spotykają się w muzeum i biorą udział w warsztatach artystycznych i medialnych, które mają przygotować ich do stania się młodymi przewodnikami po wystawie stałej.

Ci wyjątkowi przewodnicy – dzieci i młodzież w wieku 8-14 lat – biorą udział w serii zajęć, które uczą je historii, autoprezentacji, a także korzystania z cyfrowych zasobów i multimedialnych urządzeń. Odbywają się m.in. zajęcia z tabletami, warsztaty artystyczne, gry i zabawy w muzeum. Te wszystkie aktywności pokazują, że nauka historii wcale nie musi być nudna!

Zajęcia udowadniają również, że muzeum to miejsce, które potrafi zainteresować każdego. Dotychczas uczestnicy brali udział między innymi w warsztatach kreatywnych z grupą MAMYWENĘ a także poznali wystawę stałą i tworzyli memy i gify inspirowane elementami ekspozycji. W ramach projektu uczestników czekają jeszcze m.in. warsztaty dźwiękowe z artystą Krzysztofem Topolskim, wejście do muzealnych magazynów (niedostępnych na co dzień dla zwiedzających) oraz pierwsze próby oprowadzania po wystawie opowiadającej o losach polskich emigrantów.

Wszystko po to, by już w lipcu wejść w rolę eksperta – profesjonalnego przewodnika/przewodniczki po wystawie Muzeum Emigracji w Gdyni. Właśnie wtedy uczniowie z projektu „Muzeum. Udostępnij!3″ będą świętować finał projektu – przyprowadzą do Muzeum swoich rodziców, opiekunów czy sąsiadów, by oprowadzić ich po wystawie według swojego scenariusza i pokazać im to, co najbardziej zainteresowało je same. Każda grupa będzie mieć swój własny finał – 3,4, i 5 lipca 2018 r. o godz. 17.00.

W tej edycji projektu współpracujemy z następującymi organizacjami:

Fundacja Zmian Społecznych Kreatywni: Klub Osiedlowy „Apteka” na Chyloni oraz Placówka Wsparcia Dziennego „Kreatywni” w Gdyni Oksywie

Stowarzyszenie Społecznej Edukacji Non Stop – Świetlica Światłowcy z Oksywia

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patroni medialni:

fot. Bogna Kociumbas

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia