My się zimy nie boimy! Ferie z gdyńskimi muzeami

grafika koncepcyjna przedstawiająca dziecko bawiące się kolejką siedzące otoczone torami, dalej narysowane są bloki i chmury

My się zimy nie boimy! Połączone siły Muzeum Emigracji w Gdyni oraz Muzeum Miasta Gdyni zapraszają na ferie zimowe, jakich jeszcze nie było!

Pierwszy tydzień ferii
Przygotowaliśmy propozycje dwóch tras wiodących przez centrum Gdyni i jego okolice. Pozwolą one młodszym i trochę starszym przejść się śladami emigrantów, którzy przyjeżdżali do Gdyni, aby stąd na pokładzie wspaniałych transatlantyków wypłynąć w wielki świat. Wydrukujcie je lub pobierzcie na swój telefon, a potem wyruszcie na spacer uliczkami naszego miasta! Do tras spacerów zostały dołączone zadania, dzięki którym odkryjecie ciekawostki związane emigracją, kulturą oraz historią Gdyni! Na wspólną wędrówkę zabierzcie ze sobą rodzinę lub przyjaciół! 

Mapy do pobrania:

Trasa dla bardziej doświadczonych w miejskich wędrówkach (10-12 lat)
„Którędy do Dworca Morskiego? Czyli z pociągu na pokład statku”. Pobierz TUTAJ.
Start: Dworzec Gdynia Główna PKP
Meta: Dworzec Morski Muzeum Emigracji w Gdyni 

Trasa dla początkujących podróżników (6-9 lat)
„Dzień w Gdyni – czyli sprawki i sprawunki przed długim rejsem”. Pobierz TUTAJ.
Start: Dworzec Gdynia Główna PKP
Meta: Plaża miejska

Opracowanie graficzne: Ola Płocińska

Jak projektować odbiorniki radiowe? Co to jest alfabet Morse’a? Jak wygląda dźwięk? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukamy (i znajdziemy!) podczas warsztatów Legenda RADMORU, które w formie online odbędą się w Muzeum Miasta Gdyni. Dodatkowo Dział Historyczny Muzeum Miasta Gdyni przygotował niezwykłe mapy dla młodszych i starszych poświęcone starym, gdyńskim szlakom kolejowym – tym znanym i tym od dawna zapomnianym, ukrytym w gąszczu drzew i chaszczy. Uzupełnione o ciekawy komentarz historyczny mapy od stycznia do pobrania ze strony Muzeum!

Drugi tydzień ferii
Od 11 do 14 stycznia Kolej na Wyzwanie, czyli maraton dworcowy. Wspólnie spędźmy czas, odkrywając Dworzec Morski i Dworzec Gdynia Główna. 
Odnajdźcie ślady stóp Witolda Gombrowicza, wdrapcie się na pomnik, policzcie schody na peron i sprawdźcie, który z królów Polski ma własną linię kolejową. Posłuchajcie dźwięków dworca, podziwiając dekoracje na suficie restauracji i poczujcie wiatr we włosach, oczekując na odpływający prom. Nie dajcie się zimowej nudzie i razem z rodziną przyjrzyjcie się gdyńskim dworcom. W obu dworcach dostępna będzie mapa z zadaniami – wyczynami. Na bacznych obserwatorów czekają nagrody. 

Gotowi na przygodę? Z zimowym pozdrowieniem Gdyńska Brygada Muzealna!

WAŻNE INFORMACJE

11.01.2021 – Rozpoczęcie maratonu! 
Od tego dnia możecie odebrać mapy z dwóch punktów:
Punkt informacji Dworzec Gdynia Główna oraz z Dworca Morskiego (Muzeum Emigracji w Gdyni).
15.01.2021 – do tego dnia wykonujecie wszystkie wyczyny znajdujące się na mapach 
11 – 15.01.2021 – to też czas odbioru nagród jeśli uda wam się w pierwszym terminie wykonać wszystkie zadania
18 – 22.01.2021 – dodatkowy tydzień dla Was na odebranie nagród 

Odbiór nagród od poniedziałku do piątku w Muzeum Emigracji w Gdyni oraz Muzeum Miasta Gdyni w godzinach 10-16. Inne godziny do ustalenia mailowo poprzez edukacja@muzeumgdynia.pl oraz warsztaty@muzeumemigracji.pl.

Pierwszych 30 wyczynowców otrzyma gdyńską edycję gry Monopoly (15 szt. w każdym z Muzeów). Dla reszty uczestników, które zgłoszą się z wypełnioną kartą czekają specjalne, muzealne upominki. 

Nagrody wydawane będą na podstawie kart z wykonanymi wszystkimi zadaniami. 

Uwaga: nagrodę można otrzymać tylko raz! 

Do maratonu gotowi? Start! 


Ważne miejsca: 

PKP Gdynia Główna – miejsce odbioru map oraz miejsce zdobycia 10 wyczynów 
Dworzec Morski (Muzeum Emigracji w Gdyni) – miejsce odbioru map, miejsce zdobycia 10 wyczynów oraz miejsce odbioru nagrody za wykonanie wszystkich wyczynów z mapy.
Muzeum Miasta Gdyni – miejsce odbioru nagrody za wykonanie wszystkich wyczynów z mapy.

Ważne przed rozpoczęciem maratonu:
Zabierz ze sobą ołówek lub długopis.
Ubierz się ciepło. Maraton może zająć Wam troszkę czasu. 
Pamiętaj o maseczce.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia