Najbardziej pomarańczowy kalendarz na 2016 rok!

Prezentujemy Państwu kalendarz Muzeum Emigracji w Gdyni na 2016 rok. Ta przydatna pomoc na każdy dzień wzbogacona została fotografiami z pokładu legendarnego „Batorego” i ciekawostkami historycznymi. Autorką projektu kalendarza jest Anita Wasik.

Pierwszy kalendarz wydany przez Muzeum wzbogaciły zdjęcia z naszych zbiorów. Są to unikalne fotografie z lat 60. XX wieku z pokładu transatlantyku m/s „Batory” autorstwa Floriana Staszewskiego. Zdjęcia ilustrują życie załogi i pasażerów. Od zdjęć pracy marynarzy po bale karnawałowe – wszystko w rytmie zmieniających się pór roku. Znalazła się w nim również mapa głównych tras, na których w swojej ponad trzydziestoletniej służbie pływał statek. Całość kalendarza utrzymana jest w szaro-pomarańczowej kolorystyce.

Poszczególne tygodnie wzbogacono ciekawostkami związanymi z historią „Batorego”, dziejami polskiej emigracji i życiem Polonii na świecie. Jeśli więc interesuje kogoś, ilu pasażerów mógł pomieścić legendarny polski transatlantyk, gdzie na świecie Dzień Polskiego Osadnika jest świętem państwowym, kim był Teodoro Picado Michalski i co oznacza Polacca w języku Indian Hopi – ten kalendarz jest dla niego!

Kalendarz jest w twardej oprawie, szyty pomarańczową nicą, z płótnem na grzbiecie i dwoma zakładkami.

Kalendarz Muzeum Emigracji w Gdyni jest do nabycia w muzealnej księgarni w cenie 35 zł.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia