Środa, 17.02.2016 | godz. 17.30 | sala multimedialna MEG, ul. Polska 1
wstęp wolny
Spędził półtora roku w Polskiej Stacji Antarktycznej na Wyspie Króla Jerzego, największej wyspie archipelagu Szetlandów Południowych, 120 km od wybrzeży Antarktydy. Pomagał geologom rozstawiać obozy terenowe, pracował na lodowcach, zajmował się obserwowaniem zwierząt. Przywiózł stamtąd fascynujące opowieści i wspaniałe zdjęcia. Każdego, kto chce się dowiedzieć, ile trwa podróż Gdynia – Antarktyda, jakie zwierzęta utrudniają rozładunek statku i po co zamrażarki w mroźnych regionach, Muzeum Emigracji zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Piotrem Horzelą w środę, 17 lutego o godz. 17.30 w sali multimedialnej. Wstęp wolny.
Piotr Horzela – z wykształcenia leśnik, z zamiłowania globtroter. Pierwsze podróże zaczął we wczesnym dzieciństwie, pokonując dystans 12 km z domu do przedszkola – wychował się w leśniczówce na Pomorzu. Od tamtego czasu nie przestał podróżować. Odwiedził Afrykę, Amerykę Południową, Antarktydę i większość krajów europejskich. Zazwyczaj przebywał tam kilka miesięcy, pracując i poznając życie i kulturę mieszkańców. „Wolę spędzić pół roku w jednym mieście niż przebiec przez dziesięć” – deklaruje. – „W czasie podróży najbardziej lubię słuchać”. Prowadzi bloga PH on tour, gdzie opisuje swoje doświadczenia.
Spotkania podróżnicze w Muzeum Emigracji
Co miesiąc gośćmi MEG są wyjątkowe osoby, które podczas swoich ekspedycji odwiedzały miejsca związane z polską emigracją. Można posłuchać ich opowieści zarówno o ekstremalnych nieraz aspektach egzotycznych podróży, jak i o polskich śladach i historiach związanych z naszymi rodakami, na które goście cyklu trafili w najodleglejszych zakątkach świata.