21.04 | Nasz powrót z… Warsztaty edukacyjne

21 kwietnia | sobota | godz. 11-13 | sala multimedialna

Wstęp wolny, zapisy: w.cymer@muzeumemigracji.pl lub 58 6704 172

Rodzinne warsztaty edukacyjne dla osób, które mieszkały zagranicą i wróciły do Polski.

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat na twórcze warsztaty pt. „Nasz powrót z..”. Zbieramy doświadczenia i wspomnienia związane z emigracją i powrotem do kraju.

Jak Wam się żyło za granicą? Co Was zaskoczyło? Co chcielibyście przenieść do Polski a może coś w Polsce lepiej funkcjonuje? Chcemy wysłuchać Waszych wspomnień o życiu poza Polską. Interesują nas zarówno głosy dzieci jak i głosy dorosłych.

Jeśli jesteś jedną z rodzin, które wyjechały zagranicę a teraz znów mieszkają w Polsce, serdecznie zapraszamy na kreatywne warsztaty, w trakcie których wspólnie stworzymy magiczne urządzenia pomagające emigrantom w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości.

Stworzymy prototypy niesamowitych maszyn i urządzeń, a jedynym ograniczeniem będzie Wasza wyobraźnia. Przy okazji nagramy Wasze wspomnienia o wyjeździe i życiu za granicą, które dostaniecie na pamiątkę. Może staną się częścią Waszego rodzinnego albumu? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych historii!

Muzeum Emigracji w Gdyni jest pierwszym muzeum w Polsce, które zbiera i pokazuje historie emigrantów. Na całym świecie żyje ok. 20 milionów Polaków i osób polskiego pochodzenia. Historia wyjazdów z ziem polskich toczyła się na przestrzeni setek lat. W najróżniejsze części świata wyruszano zarówno za pracą, jak w poszukiwaniu wolności i innego życia. Nie zmieniło się to po odzyskaniu przez Polskę niepodległości: w wędrówkę ruszano pieszo, pociągami, na pokładach statków, a później i samolotów. Po wstąpieniu do Unii Europejskiej emigracja stała się pokoleniowym doświadczeniem milionów młodych Polaków. Dziś prawie każdy zna kogoś, kto zdecydował się na emigrację.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia