Nasza strona internetowa doceniona!

Nasza witryna polska1.pl – stworzona przez firmę NAOKO – została doceniona w II Przeglądzie Muzeum Widzialne 2015. Otrzymała III Nagrodę w kategorii grafika witryn internetowych.

Nowa strona internetowa została uruchomiona jeszcze przed otwarciem instytucji w maju 2015 roku. W swoim zamierzeniu miała to być witryna nie tylko informująca o szerokiej działalności placówki, ale nawiązująca do jej misji oraz unikatowego położenia. Nazwa odnosi się do ulicy, przy której znajduje się historyczna siedziba muzeum – Dworzec Morski w Gdyni.

W przeglądzie Muzeum Widzialne oceniane są identyfikacje graficzne muzeów i wystaw czasowych, publikacje książkowe oraz elektroniczne oraz grafiki stron www instytucji muzealnych w całej Polsce. W Jury zasiedli: prof. Maciej Buszewicz, dr Wojciech Janicki, dr hab. Dawid Korzekwa, Magdalena Ponagajbło, prof. Władysław Pluta oraz Tomasz Rygalik. Organizatorem jest Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów w Warszawie we współpracy z Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej.

Warto przypomnieć, że podczas I Przeglądu Muzeum Widzialne w 2013 nasze muzeum znalazło się w finałowej piątce w kategorii identyfikacji wizualnej.

II Nagrodę w kategorii identyfikacji wystaw otrzymało Muzeum Miasta Gdyni. Lista wszystkich laureatów dostępna jest na stronie Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów w Warszawie. [CZYTAJ]

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia