Nowa oferta dla osób z doświadczeniem migracji – nabór!

W związku z zagrożeniem epidemicznym i wprowadzeniem czerwonej strefy w Gdyni, wszystkie wydarzenia stacjonarne w Muzeum zostają zawieszone do odwołania. Obserwujcie naszą stronę internetową www.POLSKA1.pl oraz Facebooka – znajdziecie tam wszystkie informacje dotyczące bieżących wydarzeń.


W październiku startujemy z nowymi projektami dla osób z doświadczeniem migracji. Warsztaty przeznaczone są dla zamkniętych grup i obejmują cykle kilku spotkań.

Wielojęzyczne warsztaty dla dzieci Teatr + skierowane są do dzieci w wieku 9 – 12 lat, które chciałyby w twórczy sposób poznać muzealną wystawę i pomóc w dostosowaniu muzeum do potrzeb swoich rówieśników posługujących się językami innymi niż polski.

Projekt emiGRACJE to cykl warsztatów integracyjnych dla kobiet, wykorzystujących metody pracy z ciałem, taniec oraz medytację. To okazja do wymiany doświadczeń i zawiązania nowych relacji, które w post-pandemicznej rzeczywistości okazały się jeszcze bardziej potrzebne.

Liczba miejsc na zajęcia Teatr + oraz emiGRACJE jest ograniczona. Obowiązują zapisy na cały cykl warsztatów.

Niezmiennie zapraszamy do udziału w spotkaniach punktu wymiany językowej Gdynia Language Swap – przestrzeni, w której uczestnicy mają okazję uczyć się od siebie nawzajem, poznać się i ciekawie spędzić czas w międzynarodowym towarzystwie.

Wydarzenia są organizowane z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych.

Więcej informacji poniżej.


Teatr + Wielojęzyczne warsztaty dla dzieci z doświadczeniem migracji | NABÓR

Zapraszamy do udziału w cyklu wielojęzycznych warsztatów dla dzieci w wieku 9 – 12 lat posługujących się językiem rosyjskim, ukraińskim, polskim lub angielskim.

Wybierz się z nami w podróż w zakamarki historii, poznaj muzeum od podszewki i odkryj wątki wystawy w trakcie wyjątkowych warsztatów teatralnych. Będą one okazją do włączenia się we współtworzenie oferty muzeum i dostosowanie jej do potrzeb osób posługujących się językami innymi niż polski.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 października w godz. 11:00 – 12:30 w sali multimedialnej. Kolejne daty zostaną ustalone w porozumieniu z uczestnikami. Cykl zaplanowano na 8 spotkań, które odbędą się w okresie październik – grudzień 2020. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na cały cykl warsztatów: m.otrebska@muzeumemigracji.pl.

Zajęcia będą prowadzone w języku polskim, rosyjskim, ukraińskim i/lub angielskim, w zależności od potrzeb uczestników.

Warsztaty poprowadzi Olha Ciszewska – pochodząca z Ukrainy animatorka kultury, reżyserka i dyrygentka chóru. Realizowała warsztaty teatralne dla grup różnorodnych wiekowo i kulturowo zarówno w ojczystej Ukrainie, jak i wielu instytucjach kultury w Trójmieście.

English version | Українська версія нижче | Русская версия ниже


emiGRACJE. Ruchowe zajęcia integracyjne dla kobiet z doświadczeniem migracji | NABÓR

Zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów ruchowych skierowanych zarówno do obcojęzycznych mieszkanek Trójmiasta, jak i Polek, które chciałyby spotkać się w nowej, post-pandemicznej rzeczywistości i nawiązać nowe znajomości – ze sobą oraz z innymi kobietami. Poprzez taniec, ruch, oddech, ćwiczenia medytacyjne oraz pracę z ciałem będziemy szukały możliwości spotkania i tworzenia kobiecej społeczności

Czas epidemii i przymusowego wyizolowania był nowym doświadczeniem dla nas wszystkich. Szczególnie ważną potrzebą okazała się kwestia podtrzymania i nawiązywania relacji. W Muzeum Emigracji w Gdyni stwarzamy więc przestrzeń do spotkań i wymiany doświadczeń, która pozwoli na swobodny kontakt i nawiązanie relacji ze sobą i innymi.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 października w godz. 18:00 – 20:30 w sali multimedialnej. Kolejne daty zostaną ustalone w porozumieniu z uczestniczkami. Warsztaty odbywać się będą do końca listopada 2020. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy na cały cykl odbywają się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/GhRvAHhrRMV7cifFA

Więcej informacji: m.otrebska@muzeumemigracji.pl.

Zajęcia będą prowadzone w języku polskim i/lub angielskim, w zależności od potrzeb uczestniczek.

Warsztaty poprowadzi Agata Gregorkiewicz – trójmiejska tancerka, nauczycielka tańca i improwizacji. Autorka inicjatywy RUSZ DUSZĘ, w ramach której realizuje projekty artystyczne, społeczne i kulturalne.

English version | Українська версія нижче | Русская версия ниже


Gdynia Language Swap. Punkt wymiany językowej dla osób dorosłych

Chcesz poćwiczyć języki obce, a przy okazji poznać nowych ludzi podczas pogawędki przy kawie? Dołącz do naszego punktu wymiany językowej! Zapraszamy zarówno obcojęzycznych mieszkańców Trójmiasta, jak i osoby, które w zamian za konwersacje w wybranym języku, mogą pomóc w ćwiczeniu języka polskiego. Sprawdź aktualne terminy spotkań.

W Muzeum Emigracji w Gdyni stwarzamy przestrzeń do spotkań, wymiany doświadczeń i nauki języka obcego zupełnie za darmo. Co powiesz na to, żeby wcielić się w rolę nauczyciela i ucznia tego samego dnia? Jeżeli interesuje Cię wzięcie udziału w takiej językowej wymianie, zgłoś się do nas wypełniając formularz online: http://bit.ly/GdnLandSwap

My dobierzemy Ci partnera do wspólnej konwersacji na podstawie określonych przez Ciebie potrzeb oraz Twoich predyspozycji.

Jeśli chcesz przyjść ze znajomymi lub znasz kogoś, kto dopiero osiedlił się w Trójmieście – zabierz go ze sobą! Stworzona przez nas przestrzeń umożliwi Wam ciekawie spędzić czas w międzynarodowym towarzystwie. Zapewniamy miłą atmosferę, poczęstunek i kawę lub herbatę. Jeśli pogoda na to pozwoli, spotkania odbywać się będą na muzealnym tarasie.

Więcej informacji: m.otrebska@muzeumemigracji.pl.

English version | Українська версія нижче | Русская версия ниже

Informujemy, że dla zachowania bezpieczeństwa sanitarnego Muzeum wprowadziło nowy regulamin zwiedzania. Więcej informacji: http://www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/zmi…

***

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO”) uprzejmie informujemy, iż dokonanie zgłoszenia uczestnictwa oparte jest na Państwa dobrowolnej zgodzie na przetwarzanie Państwa danych osobowych ujętych w zgłoszeniu. Przesłanie zgłoszenia równoznaczne jest z wyrażeniem takiej zgody na przetwarzanie danych osobowych, którą mogą Państwo w każdej chwili wycofać (kontakt na adres: iod@muzeumemigracji.pl). Klauzulę informacyjną związaną z procesem przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo tutaj.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia