19.05 | UFO w Gdyni, czyli Noc Muzeów 2018

Sobota | 19/20 maja 2018 r. | 19.00 – 01.00 | wstęp wolny

Uwaga! Niezidentyfikowany obiekt uaktywni się podczas Nocy Muzeów w Muzeum Emigracji w Gdyni. Trzeba będzie go zlokalizować, ale nie będzie to takie proste…

Pozagalaktyczna muzyka pełna niezidentyfikowanych dźwięków i sygnałów prosto z kosmosu oraz instalacje świetlne będą mylić tropy.

Szczegółowy program wydarzenia:

Na część z atrakcji, które dla Was przygotowaliśmy na Noc Muzeów, obowiązują zapisy.

Na oprowadzania po magazynach zapisywać się można u Wolontariusza, przy wejściu do Muzeum. Godziny wejść: 19.30, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 0.00
Zbiórka przy naszej księgarni, na 5 minut przed rozpoczęciem spaceru.

Żeby wziąć udział w teatralnych akcjach, które będą się odbywać w muzealnych pokojach, należy zgłosić się pod pokój 100 (I piętro) na 10 minut przed rozpoczęciem. Obowiązuje zasada pierwszeństwa. Godziny rozpoczęcia akcji: 20.00, 21.00, 22.00 i 23.00. Autorką scenariusza jest nagradzana trójmiejska dramatopisarka Sandra Szwarc.

Przez cały czas trwania Nocy Muzeów emiter będzie puszczał kosmiczne dźwięki, a o godz. 21.00 zagra specjalnie przygotowany set koncertowy.

Wystawa stała jest czynna w godz. 19.00-01.00, ostatnie wejście o północy!

Pamiętajcie, ONI są wśród nas!

Tegoroczna Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 19.05, odbywać się będzie pod hasłem tego, co niewyjaśnione i paranormalne. Wszystkie biorące udział w akcji instytucje na jedną noc zmienią się w strefę X, w której zwiedzający będą poszukiwać tropów rozbitego statku UFO oraz miejskich legend. Począwszy od marsjańskich zagadek która przygotowała w swych podziemiach Biblioteka Gdynia, niezwykłych galaktycznych projektów samochodów w Muzeum Motoryzacji a skończywszy na tajemniczych dźwiękowych transmisjach z kosmosu w Muzeum Emigracji i koncertach gwiazd muzyki elektronicznej w Muzeum Miasta Gdyni – cała Gdynia będzie brała udział w iście międzyplanetarnej przygodzie. Dowiemy się również co ma wspólnego błotniak z gwiezdnymi przybyszami, weźmiemy udział w warsztatach z nurkiem oraz dzięki specjalnej mapie indywidualnie będzie można przemierzać szlak niewyjaśnionych gdyńskich zagadek.

Podczas zimowego sztormu, 21 stycznia 1959 roku, około 5.00 rano gdynianie zauważyli spory, płonący, czerwonej barwy obiekt lecący w kierunku basenu przy nabrzeżu polskim w porcie. Rozbijający się o taflę wody dziwny pojazd zauważyło sporo osób a on sam, niedługo po katastrofie, został wydobyty przez wojsko oraz urząd bezpieczeństwa oraz przewieziony w nieznanym kierunku.

Już następnego dnia na mieście zaczęto szeptać o upadku komety lub o lądowaniu szpiegów. Jednak na mieście coraz częściej mówiono o…kosmitach. Na plaży miejskiej dzień po katastrofie widziano tajemniczą, sześciopalczastą istotę. Wraz z pytaniem o to, co faktycznie spadło do gdyńskiego portu, w gdynianach odżyły wspomnienia o nawiedzonych miejscach i tym, co niewytłumaczalne. Niektórzy rozpoczęli też śledztwo na własną rękę…

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia