Warsztaty języka polskiego dla obcokrajowców

Wszystkich, którzy niedawno zamieszkali w Polsce i żyją w Gdyni zapraszamy w najbliższą sobotę 3 września na kolejne spotkanie w ramach projektu Gdynia Wielokulturowa – Tradycja Gościnności. Czekają na Was warsztaty języka polskiego. Udział bezpłatny!

17 września 2016

Warsztaty języka polskiego
Miejsce: Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1, sala multimedialna
godz. 13.30-15.30 – poziom podstawowy
godz. 16.00-18.00 – poziom zaawansowany

O projekcie:

„Gdynia wielokulturowa – tradycja gościnności” to projekt, który imigrantom żyjącym w Gdyni, szczególnie tymi pochodzącym zza wschodniej granicy – z Rosji i Ukrainy – pozwoli lepiej poznać się z mieszkańcami miasta. Bogaty, kilkumiesięczny program da szansę poprawienia umiejętności językowych, jak i dowiedzenia się czegoś o Gdyni i polskiej kulturze.

Imigranci poznają Gdynię w trakcie spacerów w języku ukraińskim [українською мовою], rosyjskim [на русском языке] i angielskim [ENGLISH]. Będą oni mieli również okazję wziąć udział w specjalnym oprowadzaniu po wystawie Muzeum Emigracji, gdzie czeka na nich spotkanie z historią zarówno gdynian, jak i wszystkich Polaków.

Zainteresowane osoby będą mogły doskonalić swoją znajomość języka polskiego podczas sobotnich warsztatów. Będą one zorganizowane w formule czterech maratonów językowych, które opracował dr Nicolas Rougier, językoznawca, metodyk nauki języka obcego z Uniwersytetu Gdańskiego. W przyjaznej, kawiarnianej atmosferze każdy poszerzy swoje słownictwo podczas konwersacji i angażujących gier.

Jesienią natomiast zaprosimy grupę migrantów i rodowitych gdynian do aktywnego włączenia się w przygotowania obchodów Międzynarodowego Dnia Migrantów. Na uczestników będą czekały warsztaty teatralne, zorganizowane przez Fundację Strefa WolnoSłowa. Dzięki nim dowiedzą się więcej o sobie nawzajem i zaplanują program wydarzeń 18 grudnia – sami zdecydują, czy zaproszą mieszkańców na warsztaty kulinarne, zajęcia muzyczne, taneczne, pokaz mody, czy może zajęcia plastyczne.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem projektu jest Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek.

Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, CoJestGrane24

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia