Pobierz przewodnik po Muzeum!

Przygotowaliśmy przewodnik dedykowany osobom z niepełnosprawnością, które chcą zwiedzić Muzeum Emigracji. Jest on częściowo stworzony przez uczestników projektu „Muzeum Bez Wyjątku 2016″.

Publikacja jest dedykowana osobom z niepełnosprawnością intelektualną oraz ze spektrum autyzmu, ale mamy nadzieję, że okaże się przydatna wszystkim tym, którzy chcą się przygotować do wizyty w Muzeum Emigracji. Przewodnik w klarowny sposób przeprowadza czytających przez wszystkie kroki, które trzeba przejść w Muzeum – od dotarcia przed budynek Muzeum do wejścia na wystawę. Pomaga wcześniej zaznajomić się z zasadami, jakie panują w Muzeum, aby sama wizyta była już tylko przyjemnością.

Uzupełniony jest o fotografie, wykonane przez uczestników warsztatów fotograficznych. Młodzi ludzie z niepełnosprawnością intelektualną wybrali miejsca na wystawie, które wydały im się najatrakcyjniejsze i zrobili im zdjęcia. W ten sposób chcielibyśmy pokazać nieco inną perspektywę odbioru wystawy, ale także zachęcić do samodzielnego odkrywania i odczytywania wystawy każdego, bez wyjątku.

Przewodnik ten jest owocem współpracy kadry MEG z grupą młodych osób z niepełnosprawnością intelektualną z SOSW nr 1 w Gdyni oraz z fotografami ze Studium Fotografii FRAMES.

Został on zrealizowany w ramach projektu „Muzeum Bez Wyjątku 2016″, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zamieszczamy przewodnik w formacie pdf. Można go łatwo wydrukować i przynieść do Muzeum.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia