Podcast Stacja Emigracja. Posłuchaj pierwszego odcinka i dowiedz się, jak rozmawiać o migracjach

Czy emigrant jest jednocześnie imigrantem? Czy wśród Ukraińców mieszkających w Polsce jest wielu uchodźców? Kiedy w Polsce pojawią się uchodźcy klimatyczni? Czy upowszechnienie pracy zdalnej sprawi, że co drugi z nas będzie mógł stać się nomadem? Czy migracja jest kobietą?

Zapraszamy do przesłuchania premierowego odcinka podcastu Stacja Emigracja „Migracje – jak o tym mówić?” z udziałem dr Rafała Raczyńskiego.

Podcast Stacja Emigracja to nowy projekt realizowany przez Muzeum Emigracji w Gdyni. W pierwszym sezonie usłyszysz 8 wywiadów ze specjalistami zajmującymi się zagadnieniem migracji na różnych płaszczyznach. Porozmawiamy zarówno o sztuce, kulturze i projektowaniu, jak i o społecznym oraz ekonomicznym wymiarze migracji, a także przyjrzymy się procesom zachodzącym w środowisku naturalnym, wysoko nad naszymi głowami i pod powierzchnią wody.

Słuchaj podcastu na YouTube i Spotify. Korzystaj z rzetelnego źródła wiedzy o migracjach w dowolnym miejscu i czasie.

Prowadzący: Maciej Bąk
Koordynacja i opieka merytoryczna: zespół Muzeum Emigracji w Gdyni
Projekt graficzny: Patryk Hardziej
Muzyka: Bartosz Hervy

Słuchaj na Spotify

oraz na YouTube

Transkrypcja podcastu otworzy się po kliknięciu w ten tekst.

dr Rafał Raczyński – główny specjalista ds. badawczych w Muzeum Emigracji w Gdyni. Pracownik akademicki i doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce o specjalności stosunki międzynarodowe. Absolwent politologii na Uniwersytecie Gdańskim, Szkoły Europejskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz zarządzania personelem w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Naukowo zajmuje się kwestiami migracyjnymi, problematyką diasporalną oraz zagadnieniami funkcjonowania małych państw, w tym w szczególności Republiki Islandii. Jest autorem dwóch monografii, redaktorem czterech prac zbiorowych oraz autorem ponad 40 rozdziałów i artykułów naukowych, opublikowanych zarówno w kraju, jak i za granicą. Redaktor naczelny w czasopiśmie „Polski Przegląd Migracyjny / The Polish Migration Review”, redaktor w czasopiśmie „European Journal of Transformation Studies” oraz członek rady naukowej czasopisma „Political Life”.

Maciej Bąk – dziennikarz radiowy. Od 2016 roku reporter Radia ZET w Trójmieście, wcześniej dziennikarz Radia Gdańsk. Absolwent Prawa na Uniwersytecie Gdańskim. O prawie pisze na co dzień w serwisie Bezprawnik.pl. W swojej radiowej pracy zajmuje się głównie sprawami społecznymi, samorządami i środowiskiem.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia