Podsumowanie konferencji „Pracować, ale gdzie? Problematyka współczesnych migracji ekonomicznych”

Jak kształtuje się polityka państw wobec migracji ekonomicznych? Jakie są uwarunkowania prawne takiego zjawiska? Na te i inne pytania szukano odpowiedzi podczas IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Pracować, ale gdzie? Problematyka współczesnych migracji ekonomicznych”.

Zorganizowana w dniach 24-25 października 2019 r. w Muzeum Emigracji w Gdyni konferencja dotycząca szeroko pojętych migracji zarobkowych przyciągnęła nie tylko badaczy tej tematyki, ale także studentów, pracowników administracji publicznej oraz samych emigrantów zarobkowych.

Naszymi gośćmi byli naukowcy z kraju i zagranicy, którzy poruszali aspekty ekonomicznych przemieszczeń ludności w różnych częściach świata. Słuchacze mieli okazję zapoznać się z informacjami o politykach migracyjnych w krajach Ameryki Północnej oraz w Australii i Nowej Zelandii. Oddzielne prelekcje poświęcono także migracjom zarobkowym z Ukrainy, Litwy, Grecji i Turcji.

Podczas konferencji rozpatrywano również kwestie migracji zarobkowej w kontekście Polski. Szczególnie eksponowany był wątek mobilności pracowników wykwalifikowanych, któremu poświęcony był panel dyskusyjny kończący pierwszy dzień obrad.

Dziękujemy wszystkim prelegentom i słuchaczom za udział w konferencji. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia