Polacy i Polonia w Ameryce Łacińskiej: przeszłość i teraźniejszość

Polacy i Polonia w Ameryce Łacińskiej: przeszłość i teraźniejszość – międzynarodowa konferencja naukowa

27–28 października 2016 | Muzeum Emigracji w Gdyni

Poznaj różne aspekty życia Polonii w krajach Ameryki Łacińskiej. Dowiedz się, w jaki sposób powstała tam polska diaspora. Od 27 do 28 października w Muzeum Emigracji trwa międzynarodowa konferencja naukowa, która gości specjalistów z Polski, Brazylii, Argentyny i USA.

Konferencja „Polacy i Polonia w Ameryce Łacińskiej: przeszłość i teraźniejszość” inauguruje w Muzeum Emigracji serię spotkań naukowych poświęconych dziejom emigracji z ziem polskich oraz zbiorowościom polonijnym funkcjonującym w różnych częściach świata. Ma na celu umożliwienie spotkania, wymiany poglądów i interdyscyplinarnej debaty badaczom specjalizującym się w tematyce dotyczącej Polonii latynoamerykańskiej. Wezmą w niej udział specjaliści z Polski, Brazylii, Argentyny i USA.

Konferencja została podzielona na kilka sesji tematycznych, m.in. „Historyczne aspekty polskiej obecności w Ameryce Łacińskiej”, „Wkład Polaków w rozwój społeczno-kulturowy krajów Ameryki Łacińskiej”, „Literackie aspekty polskiej obecności w Ameryce Łacińskiej” czy „Język i tożsamość zbiorowości polonijnych w krajach Ameryki Łacińskiej”. Wydarzenie objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Patronem medialnym konferencji jest telewizja TVP Polonia.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. Wykłady będą też transmitowane online. Wykłady zagraniczne będą tłumaczone na język polski. Uwaga: ilość urządzeń jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń w trakcie trwania konferencji.

PROGRAM KONFERENCJI


Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia