Polak w multiświecie

12 grudnia, sobota | godz. 16:00 | Gdynia, Polska 1

W sobotę 12 grudnia o 16.00 Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na ostatnie spotkanie w cyklu „Literatura bez granic”. Gościem będzie Dionisios Sturis, autor książki o Polakach na Wyspie Man oraz jeden z autorów antologii „NieObcy”, która ukaże się 10 grudnia. Środki z jej sprzedaży będą przeznaczone na pomoc uchodźcom.

Wejście Polski do Unii Europejskiej otworzyło rynek pracy dla tysięcy Polaków. Wielka fala emigracji zarobkowej ruszyła na Wyspy Brytyjskie. Dla jednych wyjazd stał się szansą na rozwinięcie skrzydeł, odnalezienie swojego powołania i spełnienie zawodowych ambicji, dla innych zakończył się porażką. Czym różni się ta emigracja od poprzednich? Jakie stwarza szanse i jakie problemy? Czy młodzi emigranci czują się jeszcze Polakami, czy wolą definiować siebie jako obywateli Europy? Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

W sobotę o 16:00 zapraszamy również dzieci w wieku 5-10 lat do uczestnictwa w warsztatach edukacyjnych związanych z tematyką literatury emigracyjnej. Na zajęcia obowiązują zapisy, można ich dokonywać drogą elektroniczną, wysyłając maila na adres warsztaty@muzeumemigracji.pl, podając datę zajęć, imię i nazwisko dziecka, jego wiek oraz numer telefonu opiekuna.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia