Posłuchaj historii Dworca Morskiego – audiospacer po budynku

Grafika. centralnie umieszczony rysunek architektoniczny budynku Dworca Morskiego, w którym mieści się Muzeum Emigracji w Gdyni. Napis Audiospaer po dworcu morskim

Weź do muzeum słuchawki i przez godzinę zanurz się w opowieści o architekturze i historii jednego z budynków-symboli Gdyni. Audioprzewodnik po Dworcu Morskim czyta dla Was Magdalena Cielecka.

Audiospacer dostępny na stronie https://polska1.pl/audiospacer/


Transkrypcja filmu promującego audiospacer po Dworcu Morskim

Audiospacer po siedzibie Muzeum Emigracji w Gdyni – zrealizowany w ramach obchodów 88. Urodziny Dworca Morskiego – to nie tylko dawka wiedzy o modernistycznej architekturze, ale również niezwykła opowieść, przekazywana z perspektywy bohaterki, której głosu udzieliła Magdalena Cielecka. To spacer po budynku, wciągająca historia z elementami storytellingu i wyjątkowe doznania słuchowe. Audiospacer zaprojektowaliśmy jako immersyjne doświadczenie, pozwalające zanurzyć się słuchaczom i słuchaczkom w historię przewodniczki- zdolnej architektki, która z Dworca Morskiego wyrusza do „wielkiego świata” na pokładzie transatlantyku. Audiospacer jest dostępny bezpłatnie na stronie muzeum. Najlepiej odsłuchać go na miejscu, w budynku Dworca Morskiego. Ze względu na udźwiękowienie prosimy o użycie słuchawek. Czas trwania wynosi około godziny.

Opis deskryptywny: Ujęcie pierwsze. Kobieta skanuje telefonem kod QR przy nadrukowanym napisie „Audiospacer po Dworcu Morskim”. Z uśmiechem zakłada na uszy słuchawki. Migawka na czarno-białe, stare zdjęcie. Dwóch mężczyzn stoi na głównych schodach w Dworcu Morskim. Jeden z nich trzyma w ręku kartkę. Obok stoi wysoki mikrofon. Za nimi ściana z płaskorzeźbami z wizerunkami Józefa Piłsudskiego i Ignacego Mościckiego. Pod ścianą sześć drzewek iglastych. Powrót do współczesności. Kobieta wchodzi tymi samymi schodami, które były widoczne na zdjęciu. Zatrzymuje się patrząc na płaskorzeźby. Widok na Magazyn Tranzytowy. Kobieta spaceruje słuchając nagrania, rozgląda się wokół. Migawka na czarno-białe, stare zdjęcie. Przestrzeń Magazynu Tranzytowego wypełniona podróżnymi i bagażami. Na pierwszym planie młoda dziewczyna ze słuchawkami na uszach siedzi na walizce. Powrót do współczesności. Migawki na kobietę w różnych przestrzeniach Dworca Morskiego. Stoi na galerii drugiego piętra spoglądając na okazały hol. Stoi przy barierce na tarasie zwrócona w kierunku morza. Plansza z grafiką. Napis: audiospracer po Dworcu Morskim. Poniżej rysunek techniczny budynku Dworca Morskiego, widziany od boku. Plansza się zmienia. Napis: zrealizowany z okazji 88. Urodzin Dworca Morskiego w Gdyni. Logo Muzeum Emigracji w Gdyni. Logo Gdynia moje miasto.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia