Poznaj świat z Emilią Krywko

11.05.2016 (środa), godz. 17.30

sala multimedialna MEG, ul. Polska 1 | wstęp wolny

Emilia Krywko sama o sobie mówi, że choć z wyglądu jest bardziej wietnamska to z wnętrza jest zdecydowanie polska. Skończyła filologię wietnamsko-tajską, podróżuje i prowadzi bloga wietnam.info. W tej chwili mieszka w Polsce, ale często podróżuje do Azji. 11 maja o godz. 17:30 poprowadzi w Muzeum Emigracji w Gdyni spotkanie z cyklu „Poznaj Świat z…”.

Podczas spotkania pt. „Wietnam – podróż do źródeł” opowie m.in. jak najlepiej odkrywać Wietnam, jak przeplatają się polskie i wietnamskie szlaki i gdzie można spotkać ślady Polaków w tym fascynującym kraju. Mało osób zna np. Kazimierza Kwiatkowskiego, architekta i konserwatora zabytków, który ostatnie 16 latswojego życia spędził w Wietnamie. Uratował on miasteczko Hội An przed zniszczeniem i doprowadził do wpisania go na światową listę zabytków UNESCO.

Emilia Krywko opowie także o tym, jak się do wyjazdu przygotować. Podkreśla, że Wietnam zaskakuje każdego, kto trafia tam pierwszy raz. Uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy na temat ludzi tam mieszkających, miejscowych smaków i specyficznym podejściu Wietnamczyków do czasu.

„Poznaj Świat z…” to cykl, w którym co miesiąc Muzeum Emigracji gości wyjątkowe osoby. Podczas swoich wypraw odwiedzali oni miejsca związane m.in. z polską emigracją. Można posłuchać ich opowieści zarówno o ekstremalnych nieraz aspektach egzotycznych podróży, jak i o polskich śladach i historiach związanych z naszymi rodakami, na które goście cyklu trafili w najodleglejszych zakątkach świata.

Istnieje możliwość tłumaczenia spotkania na Polski Język Migowy. Zapotrzebowanie na tę bezpłatną usługę należy zgłosić najpóźniej trzy dni przed wykładem do Działu Edukacji Muzeum Emigracji w Gdyni telefonicznie (58 670 41 60, 58 670 41 89), bądź mailowo: a.posluszna@muzeumemigracji.pl

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia