Projekcja „Życie na krawędzi. Henryk Sławik – József Antall senior”

Muzeum Emigracji w Gdyni jest patronem 4. Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego – wydarzenia łączącego elementy kiermaszu książki z bogatym programem wydarzeń towarzyszących. W ramach pleneru 1 sierpnia o godz. 18.15 w sali kinowej Muzeum odbędzie się pokaz fabularyzowanego dokumentu pt. „Życie na krawędzi. Henryk Sławik – József Antall senior”. Obraz poświęcony jest wojennej historii i przyjaźni opiekuna polskich uchodźców na Węgrzech – Józsefa Antalla seniora i Henryka Sławika, jednego z ponad 120 tysięcy Polaków, którym po 17 września 1939 roku Węgrzy udzielili schronienia. Dokument wyreżyserował Grzegorz Łubczyk z Mariuszem Nowakowskim jako II reżyserem a w części scen fabularyzowanych wystąpili Krzysztof Globisz i Olgierd Łukaszewicz. Roli narratora podjął się Piotr Fronczewski.

Przed pokazem zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie wystawy stałej, która tego dnia specjalnie dla miłośników filmu i literatury czynna jest aż do godziny 19.00.

Organizatorem 4. Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego jest Miasto Gdynia a pełen program dostępny jest na stronie: www.muratorexpo.pl/plener

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia