Projektant Janusz Kaniewski gościem Stacji Emigracji

STACJA EMIGRACJA
spotkanie – dyskusja
Janusz Kaniewski

Polski projektant w świecie designu
Prowadzenie: Hubert Bilewicz

Zapraszamy 11 kwietnia na godz. 18.00 na spotkanie z Januszem Kaniewskim, jednym z najbardziej znanych polskich projektantów młodego pokolenia, który z powodzeniem działa na krajowym i światowym rynku. Jest wykładowcą Istituto Europeo di Design w Turynie i Royal College w Londynie. Karierę rozpoczynał we Włoszech w słynnej pracowni projektowania samochodów Pininfarina. Współpracował m.in. z Fiatem, Ferrari, Lancią. Po powrocie do Polski założył studio projektowe Kaniewski Haute Design, które świadczy usługi projektowe dla dużych marek takich jak Orlen, Koło, ale pracuje również dla klientów indywidualnych, tworząc meble i wnętrza. Związany jest również z festiwalem Gdynia Design Days, którego był kuratorem w 2012 r.

Na spotkaniu z Muzeum Emigracji Janusz Kaniewski opowie o swoich doświadczeniach w pracy zawodowej zagranicą i funkcjonowaniu na światowym rynku projektowania.

Rozmowę na temat projektów Kaniewskiego, inspiracji artystycznych i kondycji polskiego designu oraz międzynarodowej mobilności zawodowej twórców poprowadzi Hubert Bilewicz, historyk sztuki związany z gdańską Akademią Sztuk Pięknych i Uniwersytetem Gdańskim, specjalizujący się w tematyce polskiej sztuki użytkowej i designu w XX wieku. Spotkanie odbędzie się w nowej części Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, w Sali Błękitnej budynku Wystawienniczo-Konferencyjnego.

Wstęp wolny |

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia