Relacja z seminarium „Uczeń z doświadczeniem migracji w polskiej szkole”

O tym jak wspierać migrujących uczniów rozmawiali prelegenci i uczestnicy seminarium dla nauczycieli i edukatorów „Uczeń z doświadczeniem migracji w polskiej szkole„, które odbyło się 23 listopada 2019 r. w Muzeum Emigracji w Gdyni. Spotkanie to kolejna odsłona programu „Edukacja na fali. Pasjonaci na pokład!”.

Gośćmi seminarium byli badacze zjawiska oraz praktycy, którzy w swoich prelekcjach dzielili się dobrymi praktykami w pracy z uczniami z doświadczeniem migracji. Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. Halina Grzymała-Moszczyńska z Uniwersytetu Jagiellońskiego, która podczas wystąpienia przedstawiła wyniki badań przeprowadzonych w grupie dzieci powracających z emigracji oraz tych, które urodziły się w polskich rodzinach za granicą, a następnie przyjechały do naszego kraju.

Podczas seminarium często poruszano potrzebę wsparcia szkół i nauczycieli w pracy z uczniami z doświadczeniem migracji. Spotkanie zakończył panel prowadzony przez przedstawicielki Stowarzyszenia Educational Cha(lle)nge – Aleksandrę Mońko i Aleksandrę Musielak – podczas którego wszyscy zebrani przygotowali rekomendacje dotyczące wypełnienia bieżących potrzeb. Zostaną one wysłane do Wydziału Edukacji, będą również dostępne na stronie internetowej Muzeum Emigracji w Gdyni.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w seminarium i zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.

Seminarium odbyło się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.

Patronami medialnymi byli:
Magazyn Cogito

Oficyna MM
Głos Nauczycielski
Portal edunews.pl
Magazyn Together
Trójmiasto.pl

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia