Rodzina podróżników – Asia i Edi Pyrek – w Stacji Emigracji

STACJA EMIGRACJA
książka – spotkanie – dyskusja

Zapraszamy 29 listopada na godz. 17.00 na spotkanie z Asią i Edim Pyrek, którzy razem z dwuletnim Mateuszem odbyli zuchwałą, półroczną wyprawę przez trzy kontynenty. Swoje przygody rodzina Pyrek opisała w bogato ilustrowanej książce „Światy równoległe. Czyli w sześć miesięcy prawie dookoła świata” wydanej przez National Geographic. Spotkanie z podróżnikami poprowadzi Włodzimierz Raszkiewicz w Dworcu Morskim w Gdyni – miejscu, które było początkiem wielu niezwykłych podróży do nowego świata.

Śmiała podróż Asi, Ediego i Mateusza Pyrek będzie punktem wyjścia do rozmowy o tym dlaczego podróżujemy, czego doświadczamy w podróży, jak nas to zmienia a także… kim byli niezwykli Polacy, których na swojej drodze spotkała żywiołowa rodzina podróżników. Dla tych, którzy marzą o dalekich krajach a powstrzymuje ich praca, finanse bądź rodzina, będzie to również okazja do zadania wszelkich pytań, które nurtują podróżników przyszłych i obecnych.

Małym gościem spotkania będzie także trzyipółletni Mateusz, który wspólnie z rodzicami poznawał Brazylię, Peru, Chile czy Australię. Będziemy mieli szansę dowiedzieć się czy sześciomiesięczna przygoda wpłynęła na niego w jakiś szczególny sposób, jakie nowe słowa opanował, jak wygląda egzotyka widziana oczami małego chłopca.

Listopadowej Stacji Emigracji towarzyszyć będzie pokaz zdjęć autorstwa Asi Pyrek, które najlepiej oddadzą atmosferę i barwy ich podróży. Poprzez fotografie przybliżymy również historie ludzi, którzy nadali wyprawie tak wyjątkowy charakter.

Muzeum Emigracji organizuje bezpłatny transport z dworca PKP Gdynia Główna do Dworca Morskiego i z powrotem zabytkowym autobusem Mercedes Benz O305 (rocznik 1974). Ze względu na ograniczoną ilość miejsc chętnych obowiązują zapisy: biuro@muzeumemigracji.pl lub + 58 623 31 79.

O książce
Światy Równoległe to opis sześciomiesięcznej podróży prawie dookoła świata. (…) Ta podróż to przede wszystkim ludzie – Polacy, których historie zbieraliśmy dla Muzeum Emigracji w Gdyni. Po drodze poznaliśmy m.in. polskiego inżyniera, który wymyślił elektroniczny termometr, krakowskiego Disneya z Australii, rodzinę szalonego artysty, który postanowił zrobić największy na świecie pomnik i wyrzeźbić go w skale, laureata IG Nobla za badania brudu w pępku, znajomego Marszałka Piłsudskiego, artystę, który zamienił Nieskończoność w nową figurę geometryczną, architekta projektującego dom dla Billa Gatesa, oraz kobietę, której życie zmieniły delfiny. Trafiliśmy na ślady polskiego chrześniaka Vasco da Gamy i na Polaka ratującego dzieci ulicy w Limie. Poznaliśmy nauczyciela tańca Patricka Swayze i polskiego dyrygenta opery w Sydney oraz innych – powstańców warszawskich, więźniów obozów koncentracyjnych, laureatów Pulitzera i filmowców, mistyków, naukowców, ekonomistów, filantropów i artystów. I to o nich jest ta książka. [opis wydawcy]

wstęp wolny

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia