Rodzinna parada rowerowa ulicami Gdyni

2 maja za sprawą akcji Muzeum Emigracji ulice Gdyni zapełnią się rowerzystami w białych i czerwonych koszulkach. Rodzinna parada rowerowa, w której biało-czerwone akcenty nawiązywać będą do Dnia Flagi oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą, ruszy o godzinie 10.30 z Parku Kolibki i przejedzie głównymi ulicami Gdyni do Muzeum Emigracji.

Przystrojone majówkowymi dekoracjami rowery, białe i czerwone baloniki z helem oraz gorące rytmy Kipi Samby ożywią i ubarwią gdyńskie Śródmieście. W punkcie startowym w Parku Kolibki każdy uczestnik otrzyma koszulkę i balonik, a na mecie witaminowy poczęstunek. Parada zainauguruje sezon European Cycling Challenge 2016, będzie więc okazją do nakręcenia kilometrów dla Gdyni. A przy dobrej pogodzie, na mecie przy Muzeum Emigracji wszystkim uczestnikom zostanie zrobione wspólne pamiątkowe zdjęcie z drona.

Przejazd jest częścią wydarzenia „Pędem do korzeni!”, które organizujemy w Dniu Polonii i Polaków za Granicą. Informacje o paradzie można śledzić w wydarzeniu na Facebooku. Współorganizatorem przejazdu jest Stowarzyszenie „Rowerowa Gdynia”.

TRASA: Park Kolibki -> Al. Zwycięstwa -> ul. Świętojańska (cała szerokość) -> Skwer Kościuszki -> Al. Jana Pawła II -> Skwer Kościuszki -> ul. 10 Lutego -> ul. Dworcowa -> Plac Konstytucji -> ul. Janka Wiśniewskiego -> ul. Polska

Skąd startujemy (ZOBACZ)

Trasa (OBEJRZYJ)

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia