Spektakl „7 LEKCJI GEOMETRII” dostępny online!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy na wyjątkową premierę online spektaklu „7 LEKCJI GEOMETRII”, zrealizowanego w ramach obchodów 86. Urodzin Dworca Morskiego.

„7 LEKCJI GEOMETRII” to spektakl performatywno-taneczny, inspirowany twórczością Oscara Schlemmera – jednego z Mistrzów Bauhausu. Opowiada o relacjach między formami geometrycznymi, będącymi istotą przestrzeni scenicznej, a możliwościami poruszającego się w niej ciała. Jest interdyscyplinarną podróżą przez rozwiązania przestrzenno-kompozycyjne wzbogacone o animację, muzykę i choreografię autorstwa trójmiejskich artystów. „7 LEKCJI GEOMETRII” to synteza wielu sztuk i technologii, przybliżająca ducha eksperymentalnej sceny Bauhausu.

Nagranie zarejestrowano 7 grudnia 2019 roku, podczas premiery spektaklu z okazji 86. Urodzin Dworca Morskiego

FILM

Koncepcja: Muzeum Emigracji w Gdyni

Reżyseria: Monika Górka / Muzeum Emigracji w Gdyni

Współpraca koncepcyjna / choreografia / wykonanie: Joanna Nadrowska

Współpraca choreograficzna / wykonanie: Magdalena Laudańska, Kacper Matuszewski, Barbara Pędzich, Grażyna Słaboń

Kostiumy / scenografia: Aleksandra Józefów, Tauras Kensminas

Mapping / animacje: Łukasz Boros

Muzyka: Maciek Polak

Światła: Bartosz Cybowski

Czas trwania: ok. 50 min

Joanna Nadrowska – ukończyła z wyróżnieniem Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w Warszawie na specjalizacji taniec jazzowy oraz studia pierwszego stopnia na kierunku Animacja społeczno-kulturalna na Uniwersytecie Warszawskim. Jest tancerką w Sopockim Teatrze Tańca. Prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w trójmiejskich szkołach tańca.

Aleksandra Józefów – rzeźbiarka, twórczyni instalacji i scenografii. Ukończyła Wydział Rzeźby ASP w Gdańsku. Była asystentką w pracowni rzeźby Tomasza Radziewicza, pracując m.in. przy projekcie postaci Geralda z Rivii, bohatera sagi „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego. Jest główną projektantką scenografii pokazów mody w ramach Gali Gdansk Amber Look Jewellery&Fashion oraz Ambre Fashion Project. Przy tworzeniu prac na potrzeby spektaklu „7 LEKCJI GEOMETRII” towarzyszył jej pochodzący z Wilna rzeźbiarz Tauras Kensminas.

Łukasz Boros – artysta wizualny, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Swoje pierwsze doświadczenia jako VJ zdobywał pracując w Londynie. Występował na międzynarodowych festiwalach muzyczny, m.in. Glastonbury i Secret Garden Party. Obecnie współpracuje z Sopockim Teatrem Tańca, Bałtycką Agencją Artystyczną BART i Operą Nova w Bydgoszczy.

Maciek Polak – trójmiejski muzyk, dziennikarz, wykładowca z dziedziny podstaw syntezy analogowej. W ramach prowadzonej przez siebie firmy analogia.pl jako jeden z nielicznych w Europie specjalistów zajmuje się renowacją i naprawą syntezatorów analogowych. Współtworzy zespół Pin Park oraz wydaje pod własnym nazwiskiem. Tworzy szeroko pojęta muzykę elektroniczną.

Bartosz Cybowski – na co dzień aranżer przestrzeni teatralnej i producent scenografii. Brał udział w wielu festiwalach teatralnych i tanecznych w Europie, Ameryce Południowej i Azji. Autor aranżacji oświetleniowej wystaw w kraju i za granicą.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia