Spotkanie z Grażyną Plebanek

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza do udziału w projekcie „Literatura bez granic”, poświęconym współczesnej polskiej literaturze powstałej poza Polską. Gościem najbliższego spotkania będzie Grażyna Plebanek, autorka bestsellerów i popularna felietonistka – od 2000 roku mieszkająca za granicą. Spotkanie poprowadzi Magdalena Grzebałkowska – reportażystka i autorka m.in. książek „Beksińscy. Portret podwójny” oraz „1945. Wojna i pokój”.

Rozmowa z pisarką będzie doskonałą okazją, by zagłębić się w świat emigracyjnych uczuć, emocji i relacji międzyludzkich – na nich bowiem skupia się w swojej prozie. Popularna i ceniona powieściopisarka mieszkała w Sztokholmie, a od kilku lat żyje w Brukseli. W swoich książkach pisze o zderzeniu światów i kultur, które przyciąga ludzi do siebie, ale potrafi także zniszczyć najsilniejsze nawet uczucie.

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy. Równolegle zostaną również zorganizowane warsztaty dla dzieci, tak aby rodzice mogli bez pośpiechu wziąć udział w dyskusji z pisarką. Zapisy na zajęcia dla dzieci: warsztaty@muzeumemigracji.pl.

W czwartek 5 listopada zapraszamy natomiast na czytanie powieści Grażyny Plebanek w aktorskiej interpretacji Piotra Srebrowskiego. Czytanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdyni, Filia nr 1 przy ul. Boisko 6 na Obłużu.

Grażyna Plebanek – pisarka, autorka bestsellerowych powieści „Nielegalne związki”, „Dziewczyny z Portofino”, a także „Pudełko ze szpilkami”, „Przystupa”, „Córki Rozbójniczki” i „Bokserka”. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako dziennikarka dla Agencji Reutera i „Gazety Wyborczej”; felietonistka „Polityki”.

Więcej o „Literaturze bez granic”

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia