Spotkanie z Manuelą Gretkowską

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na pierwsze spotkanie w ramach projektu „Literatura bez granic”:

Emigracja jako przygoda i ryzyko

Gość spotkania: Manuela Gretkowska | 3 października | 16.00 | Gdynia, ul. Polska 1
Prowadzenie: Dagny Kurdwanowska

Manuela Gretkowska – pisarka, autorka powieści tłumaczonych na kilkanaście języków. Swego czasu emigrantka polityczna, czasem skandalistka, zawsze feministka.

Podczas spotkania odpowiemy na pytania, czy emigracja była dla pisarki ucieczką od ustroju, czy także szansą rozwoju? Jak wpłynęła na jej twórczość? Czy emigracja była zagrożeniem dla jej stylu i sposobu wyrażania myśli? Jak silna jest potrzeba powrotu do kraju rodzinnego? Czy patrząc na Polskę z dystansu, widzi się więcej?

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

„Literatura bez granic” to projekt poświęcony współczesnej polskiej literaturze powstałej poza Polską. Przez całą jesień Muzeum Emigracji zaprasza na spotkania z autorkami i autorami należącymi do najciekawszych głosów rodzimej prozy. W Gdyni pojawią się Manuela Gretkowska (3 października), Grażyna Plebanek (7 listopada), Łukasz Orbitowski (28 listopada) i Wioletta Grzegorzewska (12 grudnia). Przed każdym spotkaniem Muzeum zaprosi do wybranych filii gdyńskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej na czytanie tekstów zaproszonych gości w aktorskich interpretacjach.

Więcej informacji o projekcie i program wydarzeń: www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/literatura_bez_granic

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia