Stacja Emigracja. Na tropie jutra

Co w naszym codziennym życiu zmieni pandemia koronawirusa? Czy przestaniemy migrować po świecie? Jaki wpływ na nasze przemieszczanie się będzie miało odkrycie uroków pracy zdalnej? Czy technologia umożliwi utrzymywanie relacji na odległość? Dokąd w przyszłości będą migrować Polacy? A kto będzie przyjeżdżał mieszkać w naszym kraju?

Tego wszystkiego dowiecie się z rozmowy z Natalią Hatalską – CEO i założycielką infuture.institute, instytutu badań nad przyszłością.

Podcast Stacja Emigracja to nowy projekt realizowany przez Muzeum Emigracji w Gdyni. W pierwszym sezonie usłyszysz 8 wywiadów ze specjalistami zajmującymi się zagadnieniem migracji na różnych płaszczyznach. Porozmawiamy zarówno o sztuce, kulturze i projektowaniu, jak i o społecznym oraz ekonomicznym wymiarze migracji, a także przyjrzymy się procesom zachodzącym w środowisku naturalnym, wysoko nad naszymi głowami i pod powierzchnią wody.

Słuchaj podcastu na YouTube i Spotify. Korzystaj z rzetelnego źródła wiedzy o migracjach w dowolnym miejscu i czasie.

Prowadzący: Maciej Bąk
Koordynacja i opieka merytoryczna: zespół Muzeum Emigracji w Gdyni
Projekt graficzny: Patryk Hardziej
Muzyka: Bartosz Hervy

Słuchaj na Spotify

oraz na YouTube

Transkrypcja otworzy się po kliknięciu w ten tekst.

To już ostatni odcinek pierwszego sezonu podcastu Stacja Emigracja, na które złożyło się 8 niezwykłych rozmów ze specjalistami w dziedzinie sztuki, kultury, natury, socjologii, historii i projektowania. Posłuchaj ich na YouTube i Spotify i dowiedz się więcej o migracjach.

Natalia Hatalska – CEO i założycielka infuture.institute – instytutu badań nad przyszłością. Financial Times umieścił ją na liście New Europe 100, a Wysokie Obcasy uznały za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Wyróżniona w rankingu „Kogo słucha polski biznes?”, jako jeden z 10 najważniejszych autorytetów polskiego biznesu. Jedna z najbardziej wpływowych ekspertek zajmujących się analizą, poszukiwaniem i prognozowaniem nowych trendów. Analityczka, trendwatcherka, autorka licznych projektów badawczych, doceniona m.in Nagrodą Publiczności Kongresu Badaczy Polskiego Towarzystwa Badaczy Opinii i Rynku. Nagrodzona przez Geek Girls Carrots za bycie wzorem kobiety zajmującej się nowymi technologiami oraz tytułem Digital Shaper, wyróżniający wybitne osobowości, za wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. Autorka wielokrotnie nagradzanego bloga: hatalska.com, książek „Cząstki przyciągania” oraz „Far Future. Historia jutra”.

Maciej Bąk – dziennikarz radiowy. Od 2016 roku reporter Radia ZET w Trójmieście, wcześniej dziennikarz Radia Gdańsk. Absolwent Prawa na Uniwersytecie Gdańskim. O prawie pisze na co dzień w serwisie Bezprawnik.pl. W swojej radiowej pracy zajmuje się głównie sprawami społecznymi, samorządami i środowiskiem.

Share

Related posts:

Nadchodzące wydarzenia