Święto [U]czynnych Kulturalnie!

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto tych, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu instytucji kultury!

W Muzeum Emigracji w Gdyni od 2012 roku prowadzony jest program wolontariatu [U]czynni kulturalnie. Jest skierowany do osób w każdym wieku, o różnych doświadczeniach! Polega na dzieleniu się pasją, wiedzą. Na byciu razem i wsparciu drugiego człowieka.

Program [U]czynni kulturalnie jest nieodłączną częścią działań Muzeum. Bez uśmiechniętych osób w charakterystycznych bordowych strojach ciężko sobie wyobrazić wydarzenia organizowane w naszym Muzeum.

Ten rok jest czasem szczególnym. Z powodu pandemii i ograniczeń związanych z działalnością instytucji kultury, zmalała liczba szans na spotkania w gościnnych progach Dworca Morskiego. Niemniej, [U]czynni kulturalnie wspierali wydarzenia organizowane w siedzibie muzeum i w przestrzeni miejskiej. Wspierali organizację koncertów, warsztatów edukacyjnych i wielu spotkań.

Integrację „na żywo” łączyliśmy ze spotkaniami on-line. [U]czynni kulturalnie wspierali działania Muzeum również w przestrzeni wirtualnej, współpracując między innymi przy działaniach związanych z dostępnością multimediów.

Do grona [U]czynnych wciąż dołączają kolejni pasjonaci kultury i Gdyni! Dzięki temu zespół wolontariuszy i wolontariuszek liczy ponad 160 osób!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariuszy wszystkim współpracującym z nami Wolontariuszom i Wolontariuszkom życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze i najlepsze! Dziękujemy, że jesteście blisko w tak trudnych czasach!

Kochani, kochane! Do jak najszybszego zobaczenia!

Dyrekcja i Zespół Muzeum Emigracji w Gdyni

Zainteresowanych dołączeniem do projektu [U]czynni kulturalnie zapraszamy do odwiedzenia tej strony.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia