11.11 | Świętuj Niepodległość w MEG

Wyjątkowe oprowadzanie po wystawie i bezpłatne wejście w poniedziałek – takie atrakcje dla zwiedzających przygotowaliśmy z okazji Święta Niepodległości.

W związku z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy do odwiedzania Muzeum Emigracji wyjątkowo w poniedziałek! Wystawa stała zostanie udostępniona odwiedzającym 11 listopada, w godzinach 12:00 – 20:00, a wstęp na nią będzie bezpłatny. Prosimy o odbieranie darmowych wejściówek w kasie muzeum.

W niedzielę, 10 listopada, o godz. 14:00, zapraszamy na spacer z przewodnikiem po wystawie stałej szlakiem wątków niepodległościowych. Podczas zwiedzania poruszane zostaną losy Błękitnej Armii generała Hallera, składającej się w znacznej mierze z potomków polskich emigrantów. Posłuchamy też o historii amerykańskiej Polonii i jej wkładzie w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Rozwiane zostaną wątpliwości dotyczące samej daty 11 listopada oraz zwyczajów jej świętowania na przestrzeni lat przez Polaków w kraju i na emigracji.

Na oprowadzanie po wystawie obowiązują zapisy pod adresem kasa@muzeumemigracji.pl lub numerem 58 670 41 61. Lista uczestników spaceru z wolontariuszem została zamknięta.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia