Kreatywnie na wakacjach z dziećmi. Codziennie!

Wakacje to doskonała pora, aby odwiedzić z dziećmi muzeum. Specjalnie dla najmłodszych gości przygotowaliśmy czynną każdego dnia Wakacyjną Strefę Twórczą. Dodatkowo w każdy wakacyjny wtorek będzie można wziąć udział w warsztatach pt. „Wakacje | Kreacje”.

Wakacyjna Strefa Twórcza będzie działać od wtorku do niedzieli. Pod czujnym okiem edukatora, stworzymy arcydzieła, inspirowane morzem i portowym otoczeniem. To świetna zabawa dla całej rodziny – dzieci w każdym wieku uczestniczą w zajęciach wraz z opiekunami. Strefa działa w środę, czwartek, sobotę i niedzielę w godz. 10-14, a we wtorek i w piątek w godz. 12-16. Wstęp wolny!

Z kolei „Wakacje | Kreacje” to wakacyjne warsztaty rodzinne, które odbywają się w każdy wtorek. Dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunami mają okazję odkryć swoje artystyczne talenty podczas oryginalnych zajęć. Każde spotkanie jest poświęcone innemu tematowi. Na pierwszych warsztatach, 5 lipca, o nazwie „Port- Art – czyli sztuka ulicy w portowej odsłonie” wcielimy się w artystów ulicznych. Tydzień później, 12 lipca, poszukamy w porcie różnych krojów liter i zaprojektujemy własną czcionkę na warsztatach „Abecadło w porcie spadło”. 19 lipca wspólnie zbudujemy dzielnicę z kartonowych układanek, inspirowaną portową architekturą. 26 lipca, podczas warsztatów ,,Dotknij Muzeum” poznamy zabytkowy Dworzec Morski i jego otoczenie nietypowo – za pomocą dotyku.

Sierpniowe spotkania rozpoczną warsztaty ,,W poszukiwaniu dźwięków” – 2 sierpnia wyruszymy na dźwiękowy spacer i z portowych odgłosów skonstruujemy muzyczne dzieło. ,,Pstryk!” 9 sierpnia będzie okazją do odtworzenia sytuacji ze starych fotografii z lat 30. XX wieku. 16 sierpnia, na warsztatach ,,Morze w druku”, za pomocą matryc drukarskich wspólnie zaprojektujemy własne grafiki. W kolejny wtorek 23 sierpnia, podczas zajęć ,,Zapakuj historię”, młodzi uczestnicy opowiedzą własną historię inspirowaną Dworcem Morskim, którą będą mogli podarować bliskiej osobie w samodzielnie zaprojektowanym pudełku.

W ostatni wakacyjny wtorek, 30 sierpnia, odkryjemy portowe tajemnice podczas wspólnego spaceru po sąsiadującym z Muzeum porcie.

Zajęcia odbywać się będą w różnych przestrzeniach Muzeum Emigracji w Gdyni oraz portu. Zaczynać będziemy zawsze o 12.00 przy muzealnej kasie.

Obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl (prosimy o podanie imienia, nazwiska i wieku dziecka oraz nr telefonu opiekuna). Koszt to 10 zł, rodzeństwo +5 zł, opiekunowie uczestniczą bezpłatnie. Liczba miejsc ograniczona.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia