Tak świętowaliśmy Urodziny Dworca Morskiego w Gdyni!

Dworzec Morski w Gdyni ma już 86 lat. W weekend 7-8 grudnia świętowaliśmy wspólnie kolejne urodziny siedziby Muzeum Emigracji w Gdyni przy ul. Polskiej 1.

Głównym punktem programu obchodów tego wyjątkowego wydarzenia była premiera spektaklu performatywno-tanecznego „7 lekcji geometrii”, inspirowanego twórczością Oskara Schlemmera. Nawiązanie do sztuki Bauhausu ma związek z obchodzonym w tym roku 100-leciem tej słynnej szkoły projektowania. Warto dodać, że rok 1933, w którym otwarty został Dworzec Morski w Gdyni, to także moment zamknięcia Bauhausu. Obie te historie łączą duże emocje, zaangażowanie ludzi i niezwykłe zdarzenia.

Emocje, ludzie i niezwykłe zdarzenia to także słowa opisujące wieczór premiery spektaklu. Dziękujemy publiczności za tłumne przybycie i pozytywny odbiór. Dziękujemy także za udział w pozostałych wydarzeniach urodzinowego weekendu – warsztatach, oprowadzaniach i projekcjach filmowych.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę artystek i artystów. Dzięki ich niezwykłemu zaangażowaniu i umiejętności pracy w niecodziennych warunkach, udało się uzyskać nadzwyczajne efekty, oddziałujące na wszystkie zmysły. Wrażenia ze spektaklu zostaną z nami jeszcze na długo.

Dziękujemy także wolontariuszkom i wolontariuszom za nieocenioną pomoc w organizacji oraz obecność i wsparcie podczas wydarzenia. Dziękujemy Marcie Fass za niecodzienne warsztaty architektoniczne dla najmłodszych i rodziców. Dziękujemy wszystkim pracownikom technicznym za niezawodną i kompleksową obsługę.

Kolejne uroczyste świętowanie już za rok, ale do Dworca Morskiego w Gdyni zapraszamy każdego dnia – drzwi Muzeum Emigracji w Gdyni są szeroko otwarte dla gości!

 

 

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia