Tańce z Ryanem. Film + zabawa – fotorelacja

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, Muzeum Emigracji w Gdyni zamieniło się w wypełnione dźwiękami swinga Hollywood.

Z tej okazji w Holu Muzeum zorganizowano „Tańce z Ryanem”, które rozpoczął pokaz filmu „La La Land” z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy. Ten oscarowy musical, w którym widzowie śledzą losy marzących o wielkiej karierze Sebastiana i Mii, pozwolił zebranym zanurzyć się w klimacie tętniącego jazzem i swingiem kolorowego Hollywood. Dodatkową atrakcją pokazu były występy profesjonalnej pary tanecznej, która na żywo odgrywała sceny tańca bohaterów z filmu.

Atmosferę dancingu poczuć można było także na potańcówce, rozpoczętej po seansie „La La Land”. Do tańca przygrywała grupa The Warsaw Dixielanders, jeden z najlepszych polskich zespołów jazzu tradycyjnego. Artyści, specjalizujący się w interpretacji standardów jazzowych, podczas występu zaprezentowali zarówno klasykę amerykańskiej muzyki, jak i polskie szlagiery z lat 30. i 40. Swingowe rytmy zachęciły nieśmiałych z początku gości do wejścia na parkiet i zabawy w rytm kultowych dźwięków.

Hollywoodzkie klimaty towarzyszyły także innym atrakcjom imprezy. W zorganizowanej strefie Poczuj się jak gwiazda można było skorzystać z odprężającego masażu dłoni, którym nie pogardziłaby żadna ikona światowego kina. W strefie foto na gości czekała natomiast niepowtarzalna okazja, by zrobić sobie zdjęcie z Ryanem, którego chwilę wcześniej oglądali na ekranie.

To wyjątkowe wydarzenie było częścią oferty Muzeum Bez Wyjątku, skierowanej do osób z niepełnosprawnościami. Przez cały rok osoby z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, osoby głuchoniewidome oraz z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów i oprowadzań po wystawie stałej. Szczegóły oferty znajdą Państwo tutaj.

Dziękujemy za udział w wydarzeniu wszystkim gościom i występującym artystom! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia