Tweetup w Muzeum Emigracji

Wygląda na to, że jesień na dobre zagościła w Gdyni, a wrzesień to idealny czas, by wybrać się do kina, teatru i oczywiście do muzeum. W sobotę, 19 września o godz. 10.30 będzie ku temu idealna okazja -Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – tweetup, czyli spotkanie aktywnych użytkowników i pasjonatów Twittera.

Spotkanie organizowane jest we współpracy ze społecznością 3 MiastoTweetup, uczestniczyć może w nim każdy, kto korzysta z serwisu społecznościowego Twitter i chciałby zwiedzić wystawę stałą Muzeum Emigracji komentując ją na żywo za pomocą aplikacji w telefonie.

W programie spotkania przewidziano spacer po odrestaurowanym budynku Dworca Morskiego – siedzibie Muzeum Emigracji w Gdyni przy ul. Polskiej 1 i zapoznanie z jego historią. Następnie przejście do Magazynu Tranzytowego i zwiedzanie wystawy stałej prezentującej dzieje emigracji z ziem polskich, której częścią jest budowana makieta słynnego statku pasażerskiego MS Batory. Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne.

Przewodnikiem po budynku i wystawie będzie dr Marcin Szerle, historyk, specjalista ds. badawczych Muzeum Emigracji w Gdyni. Przewidywany czas zwiedzania wynosi 2 godziny. Chętni będą mogli kontynuować spotkanie w muzealnej restauracji z widokiem na morze.

Oficjalne hashtagi spotkania: #3miastoTweetup i #muzeumemigracji

Na terenie budynku można korzystać z Wi-Fi Muzeum.

Jak dojechać do Muzeum: www.polska1.pl/pl/zaplanujwizyte/jak_dojechac

Organizatorzy: @MuzeumEmigracji i @3miastoTweetup

Kontakt:

Katarzyna Mejna, Muzeum Emigracji w Gdyni – @KatarzynaMejna

Katarzyna Michałowska, 3 Miasto Tweetup – @KaMichalowska

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia