Udział MEG w konferencji Best in Heritage w Dubrowniku

Best in Heritage to jedna z najbardziej prestiżowych konferencji w zakresie dziedzictwa kulturowego. W tegorocznej, 18. edycji, organizowanej w Dubrowniku, udział wzięły 42 instytucje kultury z całego świata. Każda z nich otrzymała w tym roku jedną z ważnych nagród przyznawanych w obszarze sztuki i kultury.

Muzeum Emigracji w ubiegłym roku zostało uhonorowane nagrodą ZIVA Best Slavic Museum 2018, dzięki której dołączyło do grona najlepszych muzeów oraz instytucji kultury na świecie. Podczas uroczystej ceremonii w Czarnogórze w dniach 2-5 października oficjalnie przekażemy statuetkę kolejnemu zwycięzcy, który otrzyma tytuł najlepszego muzeum krajów słowiańskich 2019.

Udział w konferencji Best in Heritage stanowił dla nas niezwykłe wyróżnienie. Jako jedyna instytucja z Polski zostaliśmy zaproszeni do udziału w wydarzeniu. Jesteśmy zaszczyceni, że znaleźliśmy się w gronie najlepszych.

Podczas konferencji Muzeum Emigracji zaprezentowało działalność instytucji, nagrodę ZIVA, a także wpływ i wzajemne relacje pomiędzy instytucją a odbiorcą. Muzeum wzięło udział w konkursie „Project of Influence 2019” konkurując z reprezentantami 27 instytucji.

Oficjalny film o konferencji: https://youtu.be/jIGznG9eZqA

Zapraszamy do fotorelacji z naszego wystąpienia:

{„MODULE”:{„page”:”galleries”,”module”:”gallery”,”id”:170}}

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia