W urodziny Gdyni bilety na EMIGRĘ w promocyjnej cenie!

10 lutego, z okazji 91. urodzin Gdyni, będzie można kupić bilet na widowisko muzyczne Jana A.P. Kaczmarka „EMIGRA – Symfonia bez końca” w promocyjnej cenie 10 zł. Promocja trwa tylko przez jeden dzień!

Dokładnie 10 lutego Gdynia świętuje przyznanie jej praw miejskich. Z tej okazji na mieszkańców miasta czekają liczne atrakcje, a jedną z nich jest wyjątkowa promocja zorganizowana przez Muzeum Emigracji w Gdyni, które zaprasza do udziału w jedynym, niepowtarzalnym widowisku muzycznym Jana A.P. Kaczmarka „EMIGRA – Symfonia bez końca”. Widowisko odbędzie się w hali widowiskowej Gdynia Arena 25 lutego o godz. 19.00. Specjalna cena biletów – 10 zł – obowiązywać będzie tylko w dniu 10 lutego we wszystkich punktach sprzedaży – na eBilet.pl, w salonach Empik oraz w kasie Muzeum. Po zakończeniu promocji bilety dostępne będą w regularnej cenie 25 zł.

Podczas wydarzenia na scenie zobaczymy ponad 100 artystów, chór, 10 dynamicznych perkusji! Całość okraszona będzie nowoczesnymi obrazami multimedialnymi, które wykorzystują historyczne fotografie, materiały literackie i unikatowe dokumenty z zasobów Muzeum Emigracji w Gdyni – listy, pamiętniki, rzeczy osobiste podróżujących. Do współpracy artystycznej przy widowisku światowej sławy artysty Jana A.P. Kaczmarka zaproszeni zostali: dyrygent Wojciech Rajski, Polska Filharmonia Kameralna Sopot oraz Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego. EMIGRA jest opowieścią o wyprawie w nieznane (czasem wymuszonej), o potrzebie zmiany, będącej częścią natury ludzkiej oraz o nadziei i marzeniach mających wielką moc sprawczą. Zabiera nas w emocjonalną podróż, która wynika z tęsknoty za lepszym życiem. Czasem z iluzji, że daleki świat jest fascynujący, lepszy niż ten, w którym sami żyjemy.

EMIGRA to rodzaj hołdu, refleksji muzycznej na temat idei emigracji. To bardzo ważny temat i dla kompozytora szalenie inspirujący – mówi o widowisku kompozytor Jan A. P. Kaczmarek.

Widowisko opowiada o doświadczeniach emigracji, ważnych osobiście również dla samego kompozytora Jana A.P. Kaczmarka, laureata Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel”, jednego z najwybitniejszych na świecie kompozytorów, który na co dzień mieszka i pracuje w Los Angeles. Producentem wydarzenia jest Muzeum Emigracji w Gdyni. Bilety do nabycia na eBilet.pl, w salonach Empik oraz w kasie Muzeum.

Bądźcie z informacjami na bieżąco i zajrzyjcie na nasze wydarzenie na Facebooku.

Kompozycja: Jan A.P. Kaczmarek

Produkcja: Muzeum Emigracji w Gdyni

Wykonanie: dyrygent Wojciech Rajski, Orkiestra Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego

Prapremiera: 25.02.2017, godz.19.00, hala widowiskowa Gdynia Arena
Bilety w cenie 25 zł do nabycia od 18 stycznia na eBilet.pl, w salonach Empik oraz w kasie Muzeum Emigracji w Gdyni. Kontakt z kasą Muzeum: tel. +48 58 670 41 61 | kasa@muzeumemigracji.pl

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia