MEGafon Kultury

Masz 16-25 lat? Interesujesz się kulturą lub nowymi technologiami? Włącz MEGafon Kultury i zmieniaj Muzeum Emigracji w Gdyni!

Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły. Wszystkie pomysły. W ramach projektu „MEGafon Kultury” spotykamy się na warsztatach. Używając metod stosowanych przez designerów planujemy aplikację mobilną i wydarzenie kulturalne dla młodych ludzi. Działamy w dwóch grupach – „Wydarzenie” i „Aplikacja”. Możesz wybrać to, co Cię bardziej interesuje lub włączyć się w obydwa działania.

Spotkania MEGafonu zaczęły się w październiku, jednak dużo jeszcze przed nami, m.in. warsztaty animacji poklatkowej w weekend 8-9 kwietnia. Dołączyć można w każdej chwili. Zainteresowany/a? Napisz do nas na adres megafon@muzeumemigracji.pl lub zadzwoń pod numer 58 670 41 56 i podaj, które zajęcia Cię interesują. Prześlemy Ci formularz zgłoszeniowy. Wszystkie zajęcia są bezpłatne… i tak, są na nich ciastka.


Grupa APLIKACJA

Cel: zaprojektowanie aplikacji mobilnej wykorzystującej AR

Spotkania: wybrane poniedziałki, 16.30-18.30 + warsztaty animacji 8-9 kwietnia

Wystawa Muzeum Emigracji jest nowoczesna, multimedialna i działa na wiele zmysłów (są nawet zapachy!). Wspólnie projektujemy aplikację, która poprowadzi po niej młodych ludzi w zaskakujący sposób. Użyjemy między innymi AR (augmented reality), czyli rozszerzonej rzeczywistości. Na weekendowych warsztatach animacji poklatkowej spróbujemy ożywić zdjęcia i grafiki, które później dzięki rozszerzonej rzeczywistości pojawią się na wystawie. Wszystkiego nauczymy się od podstaw. Warsztaty poprowadzi Sylwester Gałuszka z Kolonii Artystów.

Najbliższe spotkanie 10 kwietnia.


Grupa WYDARZENIE

Cel: zorganizowanie eventu na Noc Muzeów

Spotkania: wybrane soboty

Noc Muzeów już za niecałe trzy miesiące! Potrzebujemy Twojej pomocy w wymyśleniu, zorganizowaniu i promocji rewelacyjnego eventu. W zeszłym roku zrobiliśmy wielką imprezę Silent Disco na kilkaset słuchawek i trzech DJów. Od Was zależeć będzie co zrobimy w tym roku!

Najbliższe spotkanie 8 kwietnia o 15.00.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak się pracuje przy organizacji dużych eventów, postawić pierwsze kroki na ścieżce kariery w kulturze albo po prostu ciekawie spędzić czas – przyjdź do MEG! Może zgarniesz ze sobą znajomych?
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partner projektu:

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia