Warsztaty weekendowe w 2016 roku

W nowym 2016 roku Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na kolejne weekendowe warsztaty rodzinne poświęcone podróżowaniu oraz poznawaniu innych kultur. Zajęcia zatytułowane „Ekspedycja MEG”, skierowane do dzieci w wieku 7-12 lat, pomagają radzić sobie z trudami podróży, są też okazją do wysłuchania opowieści ciekawych gości, którzy dzielić się będą wrażeniami ze swoich wypraw. Warsztaty dla rodzin – „Kultura na horyzoncie!” – przybliżą tradycje i zwyczaje kultur z całego świata, nauczą dzieci szacunku i tolerancji do rówieśników z innych krajów. Zajęcia odbywają się w co drugą sobotę i niedzielę miesiąca. Pierwsze z cyklu „Ekspedycja MEG” już 9 stycznia o godz. 11.00. Koszt pojedynczych zajęć to 10 zł, obowiązują zapisy.

Ekspedycja MEG

Nigdy nie wiadomo, co zdarzy się w podróży!

Warsztaty dla dzieci w wieku 7 – 12 lat

Druga i czwarta sobota miesiąca, godz. 11.00 – 12.30

Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1

Czy zastanawialiście się, co się stanie, jeśli wylądujemy na niedostępnym górskim szlaku czy w egzotycznej osadzie, w której nie ma prądu ani wi-fi?

Zapraszamy dzieciaki na cykl wyjątkowych warsztatów, podczas których nauczymy się jak poradzić sobie z wielkimi oraz trochę mniejszymi podróżniczymi problemami. Na niektóre zajęcia zaprosimy wyjątkowych gości, którzy opowiedzą nam o tym, jak radzili sobie z trudami czasami bardzo wymagających podróży, kogo spotkali na swoim szlaku i co z tych spotkań wynikło. Może też okazać się, że w najbardziej niedostępnych rejonach świata wcale nie tak trudno spotkać naszych rodaków – emigrantów.

Nigdy nie wiadomo, co przydarzy nam się w podróży!

Zajęcia odbywają się w co drugą sobotę miesiąca, do 25 czerwca 2016. Obowiązują na nie zapisy, można ich dokonywać drogą elektroniczną, wysyłając maila na adres warsztaty@muzeumemigracji.pl, podając imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu opiekuna oraz termin warsztatów i ich nazwę. Liczba miejsc ograniczona! Koszt pojedynczych zajęć to 10 zł, jeśli w zajęciach będzie uczestniczyło rodzeństwo, to dla kolejnej osoby – 5 zł.

Terminy zajęć „Ekspedycja MEG” w roku 2016:

 • 9, 23 stycznia,
 • 13, 27 lutego,
 • 12 marca,
 • 9, 23 kwietnia,
 • 14, 28 maja,
 • 11, 25 czerwca.

Kultura na horyzoncie!

O tradycjach i zwyczajach w dalekich i bliskich krajach

Warsztaty rodzinne

Druga i czwarta niedziela miesiąca, godz. 11.00 –12.30

Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1

Zapraszamy dzieci wraz z rodzinami w wielką podróż dookoła świata – na każdych zajęciach odwiedzimy inny kraj lub region, poznamy jego mieszkańców oraz ich obyczaje. Zajęcia są okazją do spotkania się z różnorodnymi kulturami i tradycjami, zarówno z egzotycznych zakątków świata, jak i z tych całkiem bliskich. Dzieci poznają także codzienne życie swoich rówieśników z innych krajów. będą uczyć się tolerancji i szacunku do nich.

Na każdych zajęciach dzieci otrzymają specjalne bilety uprawniające do przejazdu, które będzie można kolekcjonować w naszym muzealnym portfelu podróżniczym.

Warsztaty są przeznaczone dla rodzin z dziećmi powyżej 5 lat. Jeśli jednak chcą Państwo przyjść z młodszymi dziećmi, bardzo prosimy o taką informację przed warsztatami (w ciągu tygodnia roboczego), a przygotujemy dla nich specjalne aktywności.

Zajęcia odbywają się w co drugą niedzielę miesiąca, do 26 czerwca 2016. Na warsztaty obowiązują zapisy, można ich dokonywać drogą elektroniczną, wysyłając maila na adres warsztaty@muzeumemigracji.pl, podając imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu opiekuna oraz termin warsztatów i ich nazwę. Koszt pojedynczych zajęć to 10 zł, jeśli w zajęciach będzie uczestniczyło rodzeństwo, to dla kolejnej osoby – 5 zł. Opiekunowie uczestniczą bezpłatnie.

Terminy zajęć „Kultura na horyzoncie!” w roku 2016:

 • 10, 24 stycznia,
 • 14, 28 lutego,
 • 13 marca,
 • 10, 24 kwietnia,
 • 15, 29 maja,
 • 12, 26 czerwca.
Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia