Warsztaty pisania blogów i wydawnicze – zapisz się!

„A litera” – warsztaty typograficzne
prowadzenie: Mateusz Żywicki (Traffic Design)
4 listopada | 16.00-19.00

sala multimedialna
Litera – czcionka – font. Warsztaty typografii dla młodzieży w oparciu o katalogi odlewni czcionek i stare afisze. Weź udział w kreatywnej zabawie krojem, formą i treścią. Przeniesione na specjalną folię motta umieścimy na bawełnianych torbach – nikt nie wyjdzie z pustymi rękami. Pokaż światu, co Ci chodzi po głowie! Warsztaty dla młodzieży w wieku 13-19 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy: emigrantki@muzeumemigracji.pl, z dopiskiem „A litera”. Chcesz mieć A literę na sobie? Weź na warsztat T-shirt!

Atlas świata – warsztaty dla dzieci
prowadzenie: Agnieszka Sikora
5 i 6 listopada | 11.00-12.30

Magazyn Tranzytowy
Usiądź wygodnie, przewróć strony, uruchom wyobraźnię… i w drogę! Czy Paryż, czy Monachium – wszystko w zasięgu ręki! Wspólnie wyruszymy w podróż do europejskich metropolii, poznamy ciekawe miejsca i fascynujących ludzi. Kreatywne warsztaty plastyczne opracowane na podstawie książek Wydawnictwa Dwie Siostry dla dzieci w wieku 6-10 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy: emigrantki@muzeumemigracji.pl, z dopiskiem „Atlas świata”.

„Bloguj!” – warsztaty kreatywnego pisania
prowadzenie: Barbara Piórkowska
5 listopada | 12.00-15.00

sala wystaw czasowych
Dla wielu emigrantów prowadzenie bloga jest pierwszą w życiu okazją do opisania swoich przeżyć i obserwacji. Jak robić to dobrze? Na warsztatach poznasz techniki pisarskie, dowiesz się, jak stworzyć bloga i co jest kluczem do sukcesu w sieci. Warsztaty dla młodzieży w wieku 13-19 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy: emigrantki@muzeumemigracji.pl, z dopiskiem „Bloguj!”.

„Dobrze się wydać!” – warsztaty efektywnego wejścia na rynek czytelniczy
prowadzenie: Izabela Żukowska
6 listopada | 12.00-14.00

sala multimedialna
Moment, kiedy blog to za mało i marzy Ci się pachnąca farbą drukarską książka… Dowiedz się jak dobrze ją wydać! Na warsztatach porozmawiamy o problemach, z którymi borykają się początkujący autorzy. Jak wejść na polski rynek czytelniczy i zaistnieć na księgarskich półkach? Warsztaty dla młodzieży (od 16 lat) i dorosłych. Obowiązują wcześniejsze zapisy: emigrantki@muzeumemigracji.pl, z dopiskiem „Dobrze się wydać!”.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia