Weekendowe zajęcia dla dzieci!

„Misja ściśle fajna” to propozycja dla młodzieży w wieku 11–15 lat, inspirowana bardzo popularnym cyklem gier dla dorosłych „Kryminalne Piątki”, które Muzeum organizuje od początku zeszłego roku. Tym razem to dzieciaki wezmą sprawy w swoje ręce i rozwiążą zagadki, którym nie dali rady dorośli. Kultura na horyzoncie! to warsztaty dla rodzin z dziećmi powyżej 5 lat. Na każdych zajęciach odwiedzicie inny kraj lub region, poznacie jego mieszkańców oraz ich obyczaje.

fot. Barbara Ostrowska

  • Misja ściśle fajna

Gra muzealna dla dzieci i młodzieży w wieku 11-15 lat

Druga i czwarta sobota miesiąca, godz. 17.00–18.30

Uwaga!

W Muzeum dzieją się podejrzane rzeczy, odkryto, że 28 stycznia planowane jest przestępstwo na wielką skalę…Czy nastoletni agenci dadzą radę rozwiązać zagadkę i mu zapobiec? Zapraszamy na Misje Ściśle Fajną uczestników w wieku 11 – 15 lat, 28.01 na godzinę 17.00. Styczniowa Misja będzie osobną zagadką, natomiast już od lutego rozpoczynamy dłuższy cykl, którego wątki będą składać się w jedną wielką tajemnicę…

Wymagania:

– ciekawość i dociekliwość,

– odwaga i spryt,

– Wiek 11–15 lat (dorosłym wstęp wzbroniony. Wzbudzają zbyt dużo podejrzeń!).

Zajęcia odbywają się w co drugą sobotę miesiąca, do 24 czerwca 2017. W każdym miesiącu gramy w nową grę, którą powtarzać będziemy dwa razy. Na każdej grze rozwiążemy jedną zagadkę – uczestnictwo we wszystkich grach pozwoli rozwiązać wielką, poważną tajemnicę.

Na warsztaty obowiązują zapisy, można ich dokonywać drogą elektroniczną, wysyłając maila na adres warsztaty@muzeumemigracji.pl, podając imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu opiekuna oraz termin warsztatów i ich nazwę. Koszt pojedynczych zajęć to 10 zł, jeśli w zajęciach będzie uczestniczyło rodzeństwo, to dla kolejnej osoby – 5 zł. Opiekunowie nie uczestniczą w zajęciach, ale są zobowiązani pozostać podczas cały czas trwania gry w budynku Muzeum Emigracji w Gdyni.

Zapraszamy:

28 stycznia
11 i 25 lutego
11 i 25 marca
08 i 22 kwietnia
13 i 27 maja
oraz 10 i 24 czerwca.

  • Kultura na horyzoncie!

O tradycjach i zwyczajach w dalekich i bliskich krajach

Warsztaty rodzinne

Druga i czwarta niedziela miesiąca, godz. 11.00–12.30 oraz 13.30–15.00

Zapraszamy dzieci wraz z rodzinami w wielką podróż dookoła świata – na każdych zajęciach odwiedzimy inny kraj lub region, poznamy jego mieszkańców oraz ich obyczaje. Zajęcia są okazją do spotkania się z różnorodnymi kulturami i tradycjami, zarówno z egzotycznych zakątków świata, jak i z tych całkiem bliskich. Dzieci poznają także codzienne życie swoich rówieśników z innych krajów. Będą uczyć się tolerancji i szacunku do nich.

Na każdych zajęciach otrzymają specjalne bilety uprawniające do przejazdu, które będzie można kolekcjonować w naszym muzealnym portfelu podróżniczym.

Warsztaty są przeznaczone dla rodzin z dziećmi powyżej 5 lat. Jeśli jednak chcą Państwo przyjść z młodszymi dziećmi, bardzo prosimy o taką informację przed warsztatami (w ciągu tygodnia roboczego), a przygotujemy dla nich specjalne aktywności.

Zajęcia odbywają się w co drugą niedzielę miesiąca, do 25 czerwca 2017. Na warsztaty obowiązują zapisy, można ich dokonywać drogą elektroniczną, wysyłając maila na adres warsztaty@muzeumemigracji.pl, podając imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu opiekuna oraz termin warsztatów i ich nazwę. Koszt pojedynczych zajęć to 10 zł, jeśli w zajęciach będzie uczestniczyło rodzeństwo, to dla kolejnej osoby – 5 zł. Opiekunowie uczestniczą bezpłatnie.

Zapraszamy:

29 stycznia

12 i 26 lutego

12.03 i 26 marca

09 i 23 kwietnia

14 i 28 maja

oraz 11 i 25 czerwca.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia