Wyróżnienie w IV Przeglądzie Muzeum Widzialne

Muzeum Emigracji w Gdyni otrzymało wyróżnienie IV Przeglądu Muzeum Widzialne.

Jury konkursu doceniło projekt MEG „Jak działa muzeum i dlaczego jest super?” w kategorii Identyfikacja Muzeum. Podczas uroczystej gali w Muzeum Miasta Gdyni wyróżnienie odebrała koordynatorka projektu, Ludwika Radacka-Majek. Autorem nagrodzonej identyfikacji wizualnej jest Dawid Ryski.

W ramach projektu edukacyjnego „Jak działa muzeum i dlaczego jest super?” wspólnie z dziećmi stworzyliśmy przeznaczony dla nich regulamin ze wskazówkami, jak w pełni wykorzystać wizytę w naszym muzeum i bezpiecznie się bawić. Zwieńczeniem tej współpracy było odsłonięcie tablicy z informacjami w kasie muzeum.

Przegląd Muzeum Widzialne to projekt zainaugurowany w 2013 roku przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zabytków. Ma na celu popularyzację identyfikacji wizualnych i rozwiązań graficznych wdrażanych przez muzea o różnych profilach działalności. W tym roku przyznano nagrody w sześciu kategoriach, m.in. za wydawnictwa książkowe i identyfikację wystaw czasowych. Wśród nagrodzonych znalazło się również Muzeum Miasta Gdyni.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia