Zanurz się w historię, czyli wirtualny teatr historii „NIEPODLEGŁA” w Gdyni!

ZANURZ SIĘ W HISTORIĘ, CZYLI WIRTUALNY TEATR HISTORII „NIEPODLEGŁA” W GDYNI!

Już 26 sierpnia zagości w Gdyni Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”! Dzięki zapierającej dech technologii Virtual Reality odbędziemy niezapomniany rejs po Atlantyku liniowcem MS „Piłsudski”, zanurzymy się w pełen magicznych przeżyć świat eleganckich wnętrz i opowieści o statku, który był dumą międzywojennej Polski. Udamy się także w podwodną misję na wrak „Piłsudskiego”, który spoczywa dzisiaj na dnie Morza Północnego.

Czym jest Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to stworzona przez Fundację Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa” przestrzeń, w której popularyzujemy historię Polski za pomocą technologii Virtual Reality. W sferycznej kopule o średnicy 8 m i wysokości 4 m, wyposażonej w 15 obrotowych foteli z najnowszymi urządzeniami VR, zabieramy widzów w wirtualny świat otaczających ich wydarzeń sprzed lat.

Podczas tegorocznych wakacji odwiedzimy siedem polskich miast: Warszawę, Szczecin, Darłowo, Zamość, Sandomierz i Zakopane. W dniach 26.08 – 31.08 w wirtualną podróż zabierzemy mieszkańców Gdyni, udowodniając, że polska historia może być fascynującą przygodą!

Bezpłatne pokazy

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zaprasza na dwa bezpłatne seanse: „MS Piłsudski – ukryta historia” oraz „Kartka z Powstania”.

Niezwykły pokaz VR o najwspanialszym polskim transatlantyku rozpoczynamy na dnie Morza Północnego, gdzie udajemy się z misją badawczą na wrak MS „Piłsudski. Nieoczekiwanie przenosimy się w czasie o 100 lat w wygenerowany przez grafików świat 360°, w którym stajemy się uczestnikami wydarzeń z historii Polski. Jesteśmy świadkami utraty niepodległości oraz jej odzyskania, spotykamy bohaterów sprzed lat: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Thomasa Woodrowa Wilsona. Odbywamy niezapomniany rejs na wiernie odtworzonym na podstawie archiwalnych dokumentów pokładzie „Piłsudskiego, gdzie wita nas legendarny kapitan Mamert Stankiewicz i zaprasza do zwiedzania pięknych i eleganckich wnętrz transatlantyku, wypełnionych polską sztuką i designem. Jesteśmy też świadkami wybuchu II wojny światowej i zatonięcia „Piłsudskiego.

Wirtualną opowieść kończymy w 2018 roku w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Tam, w otoczeniu gablot z oryginalnymi pamiątkami ze statku, uświadamiany sobie, że byliśmy uczestnikami niecodziennej, poruszającej lekcji historii, prowadzonej przez muzealnego nauczyciela. To on wcielał się w role wszystkich spotykanych przez nas bohaterów tak sugestywnie, że przenieśliśmy się do stworzonego dzięki tej opowieści wirtualnego świata.

Zarezerwuj seans!

Seanse w Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” odbywać się będą w dniach 26.08-31.08 w godzinach 12:00-19:00 na Placu Kaszubskim w Gdyni. Na bezpłatne pokazy zapraszają Muzeum Emigracji w Gdyni, Fundacja Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa”. Aby mieć pewność, że nie zabraknie miejsc, lepiej dokonać rezerwacji pod adresem: www.konceptkultura.pl

Uwaga! Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12 roku życia, osób cierpiących na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem!

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia