Zgłoś dziennikarza do Nagrody im. Macieja Płażyńskiego

Dziennikarze i redakcje polonijne, którzy promują wiedzę o Polsce za granicą, już po raz dziesiąty zostaną uhonorowani w Gdyni. Rozpoczął się nabór do 10. edycji Nagrody im. Macieja Płażyńskiego. Zgłoszenia kandydatów w czterech kategoriach można przesyłać do 18 kwietnia.

Nagroda im. Macieja Płażyńskiego powstała z inicjatywy Press Club Polska, Jakuba Płażyńskiego, prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu, a także marszałka województwa pomorskiego. Przyznawana jest dziennikarzom i mediom służącym Polonii za pracę dziennikarską w minionym roku. Oznacza to, że jury nie bierze pod uwagę całokształtu twórczości lub publikacji z lat wcześniejszych.

Nagrody w konkursie przyznawane są w czterech kategoriach: dziennikarz polonijny, dziennikarz krajowy publikujący na tematy polonijne, dziennikarz zagraniczny publikujący na temat Polaków, Polski i Polonii oraz redakcja medium polonijnego. Kandydatury do nagrody można zgłaszać do 18 kwietnia. Wystarczy wypełnić formularz online, który jest dostępny na stronie www.nagrodaplazynskiego.pl.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybierze jury, w skład którego wchodzą m.in.: dziennikarze zajmujący się tematyką międzynarodową, przedstawiciele rodziny Macieja Płażyńskiego oraz Muzeum Emigracji w Gdyni. Laureaci otrzymują statuetki oraz nagrody finansowe w wysokości 10 tysięcy złotych, nagrodzona redakcja otrzymuje zaś statuetkę.

Gala wręczenia nagród odbędzie się w Muzeum Emigracji w Gdyni. Termin uroczystości zostanie ogłoszony po zniesieniu obostrzeń.

Szczegółowe informacje oraz regulamin nagrody znajdują się na stronie: www.nagrodaplazynskiego.pl.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia