Zostań pisarzem na Polskiej 1!

WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA

Rekrutacja do 14 października

Prowadzenie: Izabela Żukowska

Chcesz zostać pisarzem? Chętnie pomożemy Ci postawić pierwszy krok! Zapraszamy na warsztaty kreatywnego pisania prowadzone przez Izabelę Żukowską z uznanej „Szkoły Pisania”. Uczestnicy bezpłatnych warsztatów zostaną wyłonieni spośród osób, które do 14 października prześlą tekst o tematyce emigracyjnej.

Zajęcia będą poświęcone wszystkiemu, co początkujący literat wiedzieć powinien – od szukania inspiracji, przez tworzenie bohaterów pierwszo- i drugoplanowych, gromadzenie materiału, poznawanie struktury i sposobów narracji do ogólnego omówienia rynku wydawniczego. Dowiecie się, jakie możliwości ma debiutujący autor i na co powinien zwrócić uwagę w kontaktach z wydawnictwami. Przede wszystkim jednak nauczycie się jak pisać, aby tworzyć niezapomniane historie i przykuć uwagę niejednego czytelnika.

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje rekrutacja na podstawie nadesłanych tekstów. Czekamy na krótkie (3-5 stron, czyli maksymalnie 9.000 znaków) opowiadanie o treści związanej z tematyką emigracyjną. Na jego podstawie odbędzie się nabór na zajęcia warsztatowe poświęcone pisaniu. Oceniana będzie sprawność pisania, konstrukcja opowiadania, atrakcyjność historii i ogólny warsztat pisarski. Zajęcia grupy warsztatowej odbędą się 24 października (12.00-15.00) i 31 października (13.00-16.00)

Izabela Żukowska – dziennikarka, pisarka, współwłaścicielka szkoły kreatywnego pisania „Sztuka Pisania”, muzykolog i socjolog.Autorka książek „Teufel”, „Gotenhafen” i „Skazy”. Związana z I Programem Polskiego Radia.

Zgłoszenia (imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy) prosimy wysyłać na adres: literatura@muzeumemigracji.pl

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w warsztatach

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia