Chronotope Revisited

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Chronotope Revisited” w Muzeum Emigracji w Gdyni

Muzeum Emigracji w Gdyni jest jednym z miejsc goszczących międzynarodową konferencję naukową Chronotope Revisited, poświęconą relacjom czasu i przestrzeni w literaturze i sztuce. Konferencja odbędzie się 26-28 kwietnia 2017 roku w Gdyni, Gdańsku, Sopocie oraz Słupsku.

Chronotope Revisited to interdyscyplinarna konferencja skupiona na dzisiejszych wymiarach motywu chronotopu (dosłownie: „czas-miejsce”) na polach szeroko pojmowanego doświadczenia antropologicznego. Prezentowane podczas sesji wystąpienia i zorganizowane dyskusje śledzą tak ujętą „czasoprzestrzeń” jako pewien spójny wewnętrznie byt – obecny zarówno w literaturze, jak i sztuce – a także co najważniejsze – w ludzkim życiu.

Wśród prelegentów podczas konferencji zaprezentują się wykładowcy ze Stanów Zjednoczonych, z Anglii, Niemiec, Włoch oraz Japonii i Polski. W ich gronie oprócz literaturoznawców i historyków będą też profesorowie medycyny z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz reżyser. W Komitecie Naukowym Konferencji pn. CHRONOTOPE REVISITED są dr hab., prof. nadzw. Katarzyna Jerzak (Akademia Pomorska w Słupsku), dr hab., prof. Daniel Kalinowski (Akademia Pomorska w Słupsku), prof. David Movrin (University of Ljubljana) i prof. Derek Maus (SUNY Potsdam, NY).

Program Konferencji [CZYTAJ]

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia