Muzeum Emigracji jest ponownie otwarte!

Już od wtorku 2 lutego budynek Dworca Morskiego wraz z wystawą stałą MEG będą znów otwarte dla gości. Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich tych, którzy nie zdążyli odwiedzić wystawy „Carboland” – ekspozycja zostaje przedłużona do 30 maja. Zobaczcie, co jeszcze przygotowaliśmy dla Was po przerwie.

Po kilkumiesięcznej przerwie znowu spotkamy się w Muzeum. Zgodnie z decyzją Rządu, galerie sztuki i muzea zostaną otwarte od początku lutego, wciąż jednak z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Z tej okazji w pierwszym tygodniu lutego w naszej księgarni czeka na Was promocja na wszystkie muzealne gadżety.

Znając potrzeby naszych odbiorców i dbając o dostępność wystawy stałej w obecnej sytuacji, wciąż poszukujemy nowych rozwiązań. Dlatego wraz z ponownym otwarciem przedstawiamy Wam możliwość skorzystania z nowej aplikacji, pełniącej funkcję przewodnika po wystawie stałej. Aplikacja powstała w oparciu o funkcję tradycyjnego audioprzewodnika. Została również przetłumaczona na polski język migowy. Przy używaniu aplikacji zachęcamy do korzystania z własnych słuchawek.

Ponadto znów będziecie mogli w pełni skorzystać z funkcji ekranów dotykowych, które wyposażyliśmy w rysiki dostępne przy odbiorze biletu w kasie.

Przedłużamy również czas trwania wystawy „Carboland”, poświęconej fali emigracji Polaków do pracy w kopalniach węgla we Francji i w Belgii w okresie 20-lecia międzywojennego, która planowo miała zakończyć się 31 stycznia. W związku z dużym zainteresowaniem i licznymi zapytaniami, postanowiliśmy udostępnić ją dla zwiedzających do 30 maja

Działania edukacyjne pozostaną na razie zawieszone do odwołania. 

Przed wizytą prosimy o zapoznanie się z aktualnym regulaminem Muzeum – ZOBACZ

Rules for Visiting the Emigration Museum in Gdynia during the Epidemic related to COVID-19 – PDF

Regulations for Visiting the Emigration Museum in Gdynia – PDF

Spotkajmy się ponownie na Polskiej 1!

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia