Warsztaty haftu artystycznego

Kolorowy plakat. Na szarym tle czarno -czerwone dodatki. Na dole w kole zdjęcie niebiesko-czerwonego haftu.

Szukasz twórczej formy odpoczynku i relaksu? Zapraszamy na warsztaty haftu artystycznego!

Poprowadzi je Natalia Kovalyshyna – pedagożka, dyplomowana mistrzyni sztuki hafciarskiej i członkini Rady Imigrantów i Imigrantek przy Prezydencie Miasta Gdańska.

Warsztaty odbędą się 16 października w godz. 11.00 – 14.00. Wstęp wolny.

To propozycja dla wszystkich haftujących, trochę haftujących i tych zupełnie początkujących. Poznasz historie i różne rodzaje haftu. Zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci tworzyć własne wyjątkowe wzory. Nie musisz brać ze sobą żadnych materiałów. Zapewniamy cały potrzebny ekwipunek. Jeśli chcesz, możesz tez wykonać haft na swojej tkaninie.

Pokażemy technikę „Ściegu ręcznikowego” który jest powszechnie używany do haftowania ręczników i innych dekoracyjnych artykułów gospodarstwa domowego w centralnych regionach Ukrainy. Są to proste szwy w ponad 50 wariantach, wykonywane w określonych kombinacjach. Przestawiają głównie kompozycje kwiatowe i ornamenty roślinne związane z wizerunkiem „Drzewa Życia. Dominuje kolor czerwony, ale w niektórych regionach, zwłaszcza w obwodzie kijowskim, przeważa kolor niebieski.

Warsztaty haftu w Muzeum Emigracji towarzyszą otwarciu wystawy prac artystki Moniki Drożyńskiej w ramach cyklu SUPLEMENT w Muzeum Emigracji (https://polska1.pl/suplement-pokaz-prac-moniki-drozynskiej/).

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia